Pianka memory – największe zalety

pianka memory w materacu

Sen to jedna z potrzeb fizjologicznych człowieka, od której regularnego zaspokajania zależy nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Wiele osób prowadzi bardzo dynamiczne życie, w efekcie czego nie dosypia. Szybko odbija się to na ich wydajności ,nastroju oraz zdrowiu. Inni być może śpią odpowiednią ilość godzin na dobę, niemniej warunki w jakich zasypiają pozostawiają wiele do życzenia. Chyba największą bolączką jest dobór odpowiedniego miejsca do spania, a zwłaszcza materaca. Często ze zwykłej niewiedzy nie potrafimy wybrać materaca o odpowiedniej twardości czy właściwościach. Zarówno zbyt miękki, jak i zbyt twardy materac skutkuje obniżeniem jakości snu, bólem kończyn i w rezultacie chronicznym niewyspaniem.

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się kilka rodzajów materacy do spania mających zapewnić nam najbardziej optymalne środowisko do snu. Na uwagę zasługuje w szczególności jeden rodzaj, nazywany pianką memory. Czym ona jest? Dla kogo została stworzona? Jakie posiada zalety?

Pianka memory – czym jest?

Pianka memory swoją nazwę zaczerpnęła od jednej z wyjątkowych właściwości, jakie posiada, a mianowicie zapamiętywanie nacisku i kształtu naszego ciała. To właśnie ta cecha sprawia, że doskonale nadaje się do produkcji materacy do spania. To z pewnością jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów dostępnych obecnie na rynku, choć został stworzony już w latach 70. Wtedy jednak wykorzystywano go wyłącznie do użytku dla astronautów z NASA latających w kosmos. Chodziło o materiał, który jednocześnie byłby odporny i wrażliwy na nacisk bez ryzyka powstania zniekształceń. Dziś każdy z nas może poczuć się jak astronauta we własnym łóżku, kupując materac z pianki memory.

pianka memory - materac na łóżku

Pianka memory, a jakość naszego snu

Pianka z pamięcią kształtu doskonale nadaje się do tworzenia materacy do spania, gdyż posiada cenne właściwości potrzebne przy codziennym użytkowaniu materacu. Oto niektóre z nich:

  • elastyczność i odporność na nacisk – mimo codziennego użytkowania pianka memory dostosowuje się do kształtu ciała podczas snu, ale nie ulega odkształceniu, lecz wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki temu każdej kolejnej nocy może tak samo podpierać nasze ciało, zapewniając maksimum wygody podczas snu;
  • wysoka trwałość – pianka memory nadaje się do codziennego, intensywnego użytkowania przez lata, co czyni ją idealnym materiałem na materac do łóżka;
  • termoregulacja i odprowadzanie wilgoci – pianka memory charakteryzuje się także przewiewnością, dzięki czemu podczas nocnego odpoczynku odprowadza wilgoć i przepuszcza powietrze. Eliminuje to ryzyko rozwoju wilgoci czy bakterii w jej wnętrzu;
  • właściwości hipoalergiczne – w materacach z pianki memory nie rozwijają się roztocza, nie zbierają alergeny, dzięki czemu jest to bezpieczny materiał dla dzieci oraz alergików.

Kiedy warto zakupić materac z pianki memory?

Takie materace stanowią produkt wysokiej klasy, dlatego też ich cena może być znacznie wyższa niż standardowych materacy sprężynowych. Mimo to jest to inwestycja na lata, na którą warto się zdecydować. Jak wspomnieliśmy na wstępie, sen i jego jakość ma ogromny wpływ na naszą wydajność, zdrowie i ogóle samopoczucie. To kwestia, na której nie warto oszczędzać.

Materace z pianki memory są szczególnie polecane osobom ze schorzeniami kręgosłupa czy stawów. Taki materac zapewnia podparcie i idealny nacisk na te elementy naszego ciała, pozwalając nam zachować prawidłową postawę podczas snu oraz eliminując zesztywnienia czy bóle kończyn po przebudzeniu. To także dobry wybór w przypadku osób borykających się z bezsennością czy płytkim snem. Pianka zapewnia naprawdę wysoki komfort, dlatego takim osobom zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć odpowiednią pozycję do snu, bez częstego obracania się czy drętwienia kończyn. Ze względu na właściwy nacisk na różne części ciała pianka memory sprzyja także właściwemu krążeniu krwi. Dlatego osoby cierpiące na różne schorzenia układu krwionośnego z pewnością również docenią zalety takiego materaca.

łóżko i materac piankowy

Dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego mogą się na nie zdecydować zarówno osoby samotne, jak i pary szukające idealnego materaca do łóżka małżeńskiego. Przy wyborze konkretnego modelu warto zasięgnąć opinii o strefach twardości, aby móc dopasować je do swojej wagi.

Dobrze dobrany materac gwarancją dobrego snu!

Nie ulega wątpliwości, że spanie na źle dopasowanym lub zbyt wyeksploatowanym materacu odbija się na naszym samopoczuciu i zdrowiu. Dlatego nigdy nie zwlekajmy z zakupem nowego, gdy odczuwamy dyskomfort podczas snu. Zainwestowanie w dobrej jakości materac nie jest fanaberią – to rzeczywista potrzeba każdego człowieka związana z jego zdrowiem.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat materaców z pianki memory, zachęcam do przeczytania artykułu https://kobieco.pl/materac-z-pianka-memory/

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.