Nowe komputery dla grafików i artystów od Microsoft

źródło: http://foter.com/

Rysowanie oraz modelowanie obiektów 3D przy pomocy tabletu graficznego jest dużo wygodniejsze niż przy pomocy myszki. Wyróżniamy dwa rodzaje tabletów graficznych. W swojej klasycznej formie przypominają touchpad od laptopa o powierzchni kartki papieru A5 do maksymalnego rozmiaru A3. Wacom jest liderem w produkcji najlepszych urządzeń tej klasy. Podobnie było w przypadku tabletów graficznych z ekranem LCD, które pozwalają na rysowanie w czasie rzeczywistym prosto an obrazie. Microsoft ma szansę przejąć wielu klientów firmie Wacom dzięki ich nowemu komputerowi o nazwie Surface Studio.

Zaczęło się od nowego Microsoft Paint

rysunek
źródło: http://foter.com/

Paint nigdy nie był programem aspirującym do zastosowań profesjonalnej obróbki zdjęć oraz tworzenia projektów graficznych od podstaw. Miał zbyt ubogie opcje, brakowało w nim warstw i masek oraz nie korzystał z zaawansowanych filtrów. Jego nowa odsłona może okazać się przełomowym narzędziem dla wszystkich ludzi korzystających z drukarek 3D. Pomijam aspekt tworzenia trójwymiarowych zdjęć, które wymagają odpowiedniego monitora oraz okularów 3D. Drukarki tworzące obiekty z plastiku mogą być nareszcie użytecznym sprzętem dla kompletnych amatorów. Ile z was potrafi wymodelować sobie przedmiot w 3D? Niewiele osób to umie i chce się tego nauczyć. Przy pomocy aplikacji Windows Capture 3D i nowego painta możemy otrzymać niesamowite narzędzie do przenoszenia dowolnego obiektu rzeczywistego do komputera. Jaki to ma związek z nowym komputerem dla grafików od Microsoftu?

Microsoft Surface Studio

komputer
źródło: http://foter.com/

Apple myśli, że konsumenci kupią każdą starą technologię. Microsoft dawno przegonił ich pod względem innowacyjnych projektów, dlatego komputer Surfance Studio okaże się ogromnym sukcesem. Sam chciałbym go mieć, mimo iż nie jestem grafikiem. To urządzenie, które posiada ekran dotykowy o rozmiarze ponad 27 cali, ciekawy element w kształcie tuby służący do rozwijania panelu kolorów i będący touchpadem w jednym. Posiada również procesor i5 szóstej generacji i 1TB miejsca dyskowego. Jego główną zaletą jest innowacyjne wykorzystanie programów graficznych w tym nowego Painta oraz tworzenie kolorowych rysunków z gradientem kolorystycznym w czasie rzeczywistym. Zainstalowana w nim karta graficzna GTX 965M lub 980M pozwalają na grę w nowe tytuły. Jednak większość nabywców będzie korzystała z niego jak z narzędzia do pracy z programami graficznymi i modelowania 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.