Najbardziej niebezpieczne rośliny świata

Większość osób na świecie nie zdaje sobie sprawy, że wiele pięknych, imponujących, z pozoru niegroźnych roślin w ich otoczeniu stanowi śmiertelnie niebezpieczne zagrożenie. Czasem bowiem delikatne dotknięcie, a nawet przejście obok kilku kwiatów może zakończyć się tragicznie. Istnieje ogromna liczba drapieżnych roślin, które nie tylko polują na insekty, ale również potrafią zabić człowieka.

Rącznik pospolity

Rącznik pospolity, z którego powstaje olej rycynowy, jest zdecydowanie najbardziej trującą rośliną na świecie. Rycyna o niezwykle silnych właściwościach toksycznych, znajdująca się we wszystkich częściach rącznika(a w szczególności w nasionach), powoduje powolną i bolesną śmierć.

www.kobieta.interia.pl

Australijska pokrzywa

Australijska pokrzywa Gympie Gympie należy natomiast do najbardziej bolesnych w kontakcie roślin na świecie, a jej efekty są odczuwalne nawet przez…kilka lat.

www.ro.m.wikipedia.org

Modligroszek różańcowy

Piękne owoce modligroszka różańcowego, występującego głównie w Indonezji, zawierają śmiertelnie niebezpieczną abrynę, która w kontakcie z raną lub oczami prowadzi do poważnych zaburzeń funkcjonowania całego organizmu.

www.tvp.info
Brugmansja

W tkankach zachwycającej brugmansji znajdują się groźne alkaloidy (atropina i skopolamina) o działaniu halucynogennym.

www.swiatkwiatow.pl
Belladonna

Belladonna, znana głównie jako pokrzyk wilcza jagoda, posiada działanie silnie trujące, zaś największe stężenie niebezpiecznych alkaloidów zawierają jej korzenie i owoce. Spożycie belladonny powoduje poważne zatrucie pokarmowe, prowadzące nawet do śmierci.

www.consumerhealthdigest.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.