Nadchodzi ultra realistyczna gra wyścigowa

Projekt cars

Grom komputerowym niedaleko do dzieł sztuki. Każdy grafik komputerowy oraz animator musi poświęcić setki roboczogodzin by stworzyć konkretny projekt. Samochody są jednymi z najbardziej wdzięcznych modeli, które odzwierciedlają rzeczywistość. Jednak do dzisiaj tylko kilka gier zbliżyło się do perfekcji ich animacji. Slightly Mad Studios twórca gry Project C.A.R.S postawił poprzeczkę bardzo wysoko tworząc grę, która może wyprzedzić swoje czasy. Animacje komputerowe w ostatnich latach osiągnęły poziom bliski ideału jednak gry ciągle pozostają w impasie graficznym. Sami jesteśmy jemu winni ze względu na przeważającą ilość komputerów z niskiej i średniej półki.

Najbardziej realistyczne gry wyścigowe

Nie jest to długa lista, ale warta przedstawienia. Nawet osoby, które nie grają powinny rzucić na nią okiem. Niejeden fan samochodów zmieniłby zdanie co do gier wideo mając okazję poprowadzić wirtualnie jedno z aut dostępnych w tych grach. Na szczycie listy jest oczywiście seria Gran Turismo z numerkiem 6. Co prawda brakuje jej do pełnego odwzorowania rzeczywistości, ale same model aut to najwyższa półka graficzna. Równie blisko jest najnowsza odsłona Forzy na konsolę Xbox One. Komputery doczekały się ostatnio nowych odsłon Grida, które na najwyższych detalach prezentują się fenomenalnie. Sam miałem okazję grać w najnowsze odsłony i byłem pod ogromnym wrażeniem. Nawet zbierające mieszane oceny The Crew ma swoje momenty. Animacje wjeżdżającego do garażu auta oraz animacje przed wyścigiem i misjami mają klimat i pokazują moc silnika gry.

Samochody wyścigowe

Oculus Rift i Project C.A.R.S

Gry komputerowe z takim odwzorowaniem szczegółów to niemała gratka dla twórców Oculus Rift-a. Jak wiecie są to hełmy rozszerzonej rzeczywistości zapowiedziane na przyszły rok jako produkt dostępny w sprzedaży. Trudno powiedzieć czy twórcy urządzenia dotrzymają słowa. Na pewno na świat wyjdzie gra, która miała już kolejną obsuwę premiery. Dynamiczna zmiana pogody, wręcz perfekcyjne odwzorowanie aut oraz świata przedstawionego ma wprowadzić nas w nową generację. Tory dostępne w grze podobnie jak w Gran Turismo będą odpowiednikami prawdziwych tras. Niemniej jednak od strony technologicznej najbardziej interesująca jest sama grafika. Pytanie tylko, czy standardowy komputer gracza będzie w stanie zaprezentować ją na średnich detalach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.