Materac piankowy – czy warto taki mieć?

materac piankowy na łóżku

Materac piankowy to jeden z rodzajów materacy, które można obecnie kupić. Jeden z wielu, co warto dodać, bo nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele rodzajów jest dostępnych w sprzedaży. Ten jednak wyróżnia się kilkoma cechami, które sprawiają, że idealnie nadaje się dla osób, którym marzy się spokojny i długi sen. Jakie są więc największe zalety takiego piankowego materaca i dlaczego warto się nim zainteresować?

Materac piankowy – co trzeba wiedzieć?

Niestety, ale coraz więcej osób cierpi z powodu bezsenności. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, a jedną z nich z pewnością jest źle dobrany materac. W końcu to przedmiot, na którym spędza się około jednej trzeciej doby, więc mniej więcej 8 godzin. To ważne, by materac był dobrany odpowiednio do potrzeb korzystającego, a co za tym idzie, służył mu, a nie przeszkadzał w zaśnięciu. Dlatego jeżeli cierpi się na zaburzenia snu, warto zainteresować się materacami piankowi. Szczególnie takimi, które posiadają piankę memory. Co to oznacza?

Pianka memory to specjalny materiał, który do tej pory wykorzystywany był w poduszkach ortopedycznych. Jego opracowaniem zajęli się naukowcy z NASA, ale znalazł także zastosowanie w bardziej przyziemnych przedmiotach, niż te wykorzystywane przez astronautów. Sam materiał charakteryzuje się swoją własną pamięcią, co oznacza, że zapamiętuje kształty na nim odciskane. Oczywiście nie na stałe, ale na wystarczający czas, by całe ciało znalazło wygodną pozycję do snu.

łóżko i materac piankowy

Zalety takiego rozwiązania

Największymi zaletami materaców z wykorzystaniem pianki memory, jest ich wytrzymałość oraz zdolność dopasowywania się do kształtów. W przypadku, kiedy na łóżku śpią dwie osoby, to bardzo ważne, by ich ruchy wzajemnie im nie przeszkadzały. Taki materac z pamięcią kształtu sprawia, że ruchy partnera w łóżku są praktycznie nieodczuwalne dla drugiej strony. To zdecydowanie ułatwia zasypianie.

Sam wykorzystany materiał charakteryzuje się także dużą odpornością, co sprawi, że może służyć długie lata. Jego struktura jest także przewiewna, a to sprawia, że nie zbiera się w nim wilgoć. To bardzo istotna informacja dla alergików, bo materac z pianką memory nie stwarza warunków dla rozwoju roztoczy czy bakterii lub pleśni.

Wybierać należy ostrożnie

Na rynku znajdziemy wielu producentów, którzy chwalą się swoimi rozwiązaniami w tworzeniu materacy. Zanim przystąpi się do zakupu, dobrze takie materace wypróbować osobiście lub też skontaktować się z przedstawicielem firmy. Ten będzie w stanie nam wytłumaczyć wszystkie niejasności oraz odpowiedzieć na rodzące się podczas rozmowy pytania. Materac to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdej sypialni i nie powinno traktować się go po macoszemu.

Materac z pamięcią kształtu może przynieść ulgę osobom, które mają problemy z zasypianiem lub po prostu potrzebują wygodnego rozwiązania. Często wystarczy tylko spróbować, by przekonać się, jak wiele zalet ma pianka memory i nie chcieć już wracać do czegokolwiek innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.