Czym charakteryzuje się taśma pakowa Hot-Melt?

Taśmy pakowe Hot-Melt to produkty, w których nośnikiem klejącym jest wytrzymała folia BOPP. Wyróżnia je wyjątkowa wytrzymałość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Ich stosowanie znacznie zwiększa ergonomię pracy przy pakowaniu kartonów. Taśmy pakowe Hot-Melt są najbardziej uniwersalnymi taśmami dostępnymi na rynku, a dzięki swoim walorom cieszą się uznaniem coraz większej liczby klientów.

rekuperacja

Czym jest Rekuperacja? O Rekuperacji słów kilka

W większości wypadków nasze domy opierają się o klasyczny system wentylacji grawitacyjnej. Chociaż jest to zdecydowanie najtańszy i najprostszy system cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, to właściwie na tym kończą się jego zalety. Z tego powodu spora część osób rozważa instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji. Czym jest i w jaki sposób działa ten system wentylacyjny?

rekuperacja

Rekuperacja – o czym mowa w praktyce?

Rekuperacja to nowoczesny system wentylacji, który znajduje zastosowanie zarówno w obiektach mieszkalnych, firmach przemysłowych, jak i biurach. Zastępuje coraz częściej tradycyjną metodę grawitacyjną. Na czym polega działanie tego systemu? Wyjaśniamy.

fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne dla przedsiębiorstw – dlaczego firmy powinny zainteresować się energią słoneczną?

Prowadzenie biznesu zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Wiąże się wieloma wyrzeczeniami, ciężką pracą oraz ciągłą optymalizacją kosztów, która ma za zadanie sprawić, że firma nie przestanie się rozwijać w obliczu nieustających wzrostów cen transportu i energii. Jednym ze sposobów na obniżenie rachunków jest inwestycja w fotowoltaikę – jakim przedsiębiorstwom się to opłaca i jakie korzyści może dać postawienie na energię słoneczną?

wech

Niedoceniony węch w leczeniu!

Już tysiące lat temu człowiek, który wrzucał drewno do ogniska, musiał czuć, że nadaje mu ono charakterystyczny zapach, który albo pobudza, albo przynosi ukojenie. Najlepiej poznaną pod tym względem cywilizacją są Egipcjanie. Co obecnie może nam, współczesnym, przypominać tego typu działania? Oczywiście aromaterapia, która jest niedoceniana wśród społeczeństwa!

fotowoltaika

Odnawialne źródła energii – dlaczego warto postawić na fotowoltaikę już teraz?

Fotowoltaika, pompy ciepła, elektrownie wiatrowe – wszystkie te rzeczy łączy jedna myśl przewodnia, mianowicie wykorzystanie OZE jako źródła ich działania. OZE, czyli odnawialne źródła energii, cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie i stanowi jeden ze sposobów na ograniczenie ryzyka, związanego ze zmianami klimatu. Dzisiaj nieco się im przyjrzymy w kontekście konkretnych rozwiązań – dlaczego na pompę ciepła czy na fotowoltaikę w Polsce warto zdecydować się już teraz?

robot koszący Husqvarna kosi trawę przed domem

Czas to pieniądz! Robot koszący, czyli oszczędność czasu i pracy w ogrodzie

Piękny ogród to zarówno imponująca, zaprojektowana profesjonalnie zielona przestrzeń, jak również całkiem nieduży przydomowy teren. Zawsze istotna jest prawidłowa pielęgnacja, a oprawę dla drzew, krzewów czy kwiatów stanowi zadbany trawnik. Wymaga on odpowiednich zabiegów i systematycznej pracy, a jednym z kluczowych zadań będzie koszenie trawy. Mało kto lubi to dość uciążliwe i hałaśliwe zajęcie. Jak zapewnić trawnikowi idealne „strzyżenie” i uniknąć uciążliwego zadania? Rozwiązaniem są nowoczesne i wydajne roboty koszące. Zadbany trawnik? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa Zadbany trawnik stanowi idealne tło dla całej ogrodowej aranżacji. Wymaga jednak systematycznych zabiegów. Aby trawnik wyglądał „jak z obrazka” niezbędne są następujące zabiegi: wertykulacja

trzy smartfony stoją na biurky

Kiedy wymienić smartfona?

Smartfony na stałe wpisały się w niemal każdy aspekt naszego życia. Posługujemy się nimi, aby podtrzymać kontakty z rodziną czy znajomymi, ale również traktujemy często jako mobilne biuro, przenośny dysk czy centrum rozrywkowe. Wielu z nas, nie wyobraża sobie życia bez ulubionego urządzenia, dlatego, gdy zaczyna wolniej pracować lub częściej się zawiesza, decydujemy się na zakup nowego telefonu. Oto kilka innych oznak dotyczących tego, kiedy wymienić smartfona na nowszy model.

duży smartphone trzymany w dłoni

Jaki powinien być dobry smartfon?

Jeżeli planujesz zakup lub wymianę telefonu z pewnością Twoją głowę zaprząta myśl: jaki powinien być dobry smartfon, abyś mógł być z niego naprawdę zadowolony. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy wyborze – modą, ceną, wyglądem? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Jaki powinien być dobry smartfon? Najważniejsze parametry Rynek smartfonów oferuje przyszłym użytkownikom niezliczoną ilość modeli tych urządzeń. To powoduje, że z jednej strony mamy duży wybór, z drugiej zaś spory problem z tym, by wybrać naprawdę dobre, trwały i niezawodny telefon. Teoretycznie każdy z nas ma też własne wyobrażenie na temat tego, jaki powinien być dobry smartfon.

kurs fotografii - nauczyciel z aparatem

Kurs fotografii Warszawa – najlepszy kurs z Akademią Nikona

Marzy Ci się solidny i profesjonalny kurs fotografii Warszawa? Akademia Nikona ma dla Ciebie ciekawą ofertę. Zobacz, czego możesz się nauczyć, jaki jest program zajęć oraz jakie korzyści osiągniesz, zapisując się właśnie do tej prestiżowej szkoły dla fotografów. Kurs fotografii Warszawa z Akademią Nikona – oferta Akademia Nikona to wyjątkowa szkoła dla pasjonatów fotografii. Wyjątkowa, bo zatrudniana w niej kadra składa się z pasjonatów fotografii – doświadczonych ekspertów i mistrzów w swoim fachu, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi. Kursy fotografii w Akademii Nikona różnią się też od wielu podobnych, gdyż prowadzący zajęcia chętnie dzielą się

Czas to pieniądz! Robot koszący, czyli oszczędność czasu i pracy w ogrodzie

Piękny ogród to zarówno imponująca, zaprojektowana profesjonalnie zielona przestrzeń, jak również całkiem nieduży przydomowy teren. Zawsze istotna jest prawidłowa pielęgnacja, a oprawę dla drzew, krzewów czy kwiatów stanowi zadbany trawnik. Wymaga on odpowiednich zabiegów i systematycznej pracy, a jednym z kluczowych zadań będzie koszenie trawy. Mało kto lubi to dość uciążliwe i hałaśliwe zajęcie.

Jak zapewnić trawnikowi idealne „strzyżenie” i uniknąć uciążliwego zadania? Rozwiązaniem są nowoczesne i wydajne roboty koszące.

Zadbany trawnik? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Zadbany trawnik stanowi idealne tło dla całej ogrodowej aranżacji. Wymaga jednak systematycznych zabiegów. Aby trawnik wyglądał „jak z obrazka” niezbędne są następujące zabiegi:

 • wertykulacja – przeprowadzane wiosną nacinanie darni, które usunie obumarłą trawę i mech,
 • aeracja – poprzez nakłucia w ziemi poprawia się dopływ powietrza, wody i składników odżywczych,
 • odpowiednie podlewanie trawnika – zapobiega wysychaniu oraz gniciu trawy, musi być dopasowane do rodzaju gleby i pogody,
 • nawożenie – wpływa na krzewienie, korzenie oraz wygląd trawy, zaleca się nawozy bogate w azot, potas, fosfor i magnez,
 • koszenie to jeden z kluczowych zabiegów pielęgnacyjnych – regularność zapewnia trawie zdrowy wygląd i dobre krzewienie; ogranicza też rozwój mchu i chwastów, bardzo istotna jest systematyczność – lepiej kosić częściej i niewielką część źdźbła.

zadbany trawnik przed domem

Więcej o tym, jak dbać o trawnik przeczytasz tutaj: https://jakbudowac.pl/Prace-ogrodowe-jak-kosic-trawe-bez-wysilku

Robot koszący – nowoczesność w ogrodzie

Wiemy, że kosić trzeba, lepiej częściej niż dużo – raz na jakiś czas. Ale jak zabrać się za niezbyt lubianą czynność? Co z hałasem, który zakłóca sąsiadom poranki albo wieczory? Jak kosić, kiedy z nieba leje się żar albo wręcz przeciwnie – nieprzyjemny chłód zniechęca? Wszystkim tym wyzwaniom bez trudu sprosta nowoczesny robot koszący.

Cicha skuteczność – roboty koszące Husqvarna

Jednym z uciążliwych „skutków ubocznych” koszenia trawy jest hałas, jaki generują tradycyjne kosiarki. Chyba każdy zna z własnego ogródka i zza ogrodzenia ten męczący dźwięk. Tym bardziej, że hałas, jaki wytwarzają standardowe urządzenia może przekraczać 100 dB, podczas gdy ciche i pracowite roboty koszące mają na sumieniu nawet o połowę mniej. Warto zaznaczyć, że wzrost o 10 dB odbieramy jako dwa razy bardziej głośny i męczący dźwięk.

W przypadku robotów koszących Husqvarna mamy do czynienia z wyjątkowo niskim poziomem hałasu. Odpowiada za to m.in. system cięcia z obrotowym dyskiem z ostrzami oraz cichy, energooszczędny silnik bezszczotkowy. Gumowe opony zapewniają bezgłośną jazdę, podobnie jak, zastosowany w niektórych modelach, super cichy napęd Ultra Silent.

robot koszący pracuje cicho - rodzina spędza czas ze sobą

Czytaj więcej o cichej pracy robotów koszących w artykule: https://polskatimes.pl/ciche-roboty-koszace-husqvarna-alternatywa-dla-kosiarek-spalinowych/ar/c9-15509055

Nie masz czasu na koszenie trawy? Robot koszący zrobi to profesjonalnie

Dyskretna i cicha praca to nie jedyny atut robotów koszących Husqvarna. Najbardziej docenimy samodzielność tego urządzenia – do efektywnego działania nie potrzebuje jakiejkolwiek ingerencji, obecności i obsługi. Wystarczy wyznaczyć teren do skoszenia i odpowiednio je zaprogramować. Robot koszący porusza się w schemacie losowym, a ścinki, które pozostawia są tak drobne, że nie trzeba ich sprzątać – posłużą jako nawóz.

Jak to możliwe? Nowoczesnymi robotami koszącymi można sterować zdalnie, za pośrednictwem smartfona. Mogą być częścią systemów Smart Home, Smart Garden dzięki łączności GSM. Co za tym idzie nie tracimy czasu na spacer z kosiarką po mniej lub bardziej okazałym ogrodzie.

Podczas urlopu, kiedy jesteśmy w pracy, na bankiecie, a nawet w trakcie egzotycznej eskapady – trawnik będzie skoszony cicho i profesjonalnie.

robot koszący kosi, gdy Ty wybierasz się na urlop

Robot koszący na miarę potrzeb

Roboty Automower marki Husqvarna sprawdzą się w każdym ogrodzie. Producent przygotował ofertę zarówno dla niewielkiej zielonej przestrzeni, jak i dla naprawdę trudnych i rozległych terenów. W doborze idealnego rozwiązania pomogą przedstawiciele firmy. Ocenią rodzaj trawnika, wielkość ogrodu i dopasują maszynę do potrzeb oraz możliwości klienta.

Doskonały robot Automower® 305 będzie świetną propozycją na powierzchni do 600 m2. Ma czujnik pogody, skosi trawę na wąskich ścieżkach, wyrówna ją idealnie.

Na większym terenie (do 1600 m2) poradzi sobie model Automower® 315X. Niestraszne mu nierówności (nachylenie nawet do 40%), przeszkody i pagórki. Kosi po spirali, pozostawia trawnik równy i wypielęgnowany. Wyposażony w łączność GSM może być zdalnie kontrolowany, a GPS tworzy mapę ogrodu i ułatwia sterowanie.

Husqvarna Automower 315x

Seria Automower® X-Line to roboty, które skoszą trawę na imponujących powierzchniach, do 5000 m²). Mamy tu do czynienia z rozwiązaniami takimi jak:

 • koszenie na stromych wzniesieniach,
 • wbudowany GPS,
 • reflektory LED,
 • gumowe zderzaki,
 • sterowanie z poziomu smartfona,
 • konfiguracja ze Smart Home.

Husqvarna oferuje również roboty, które sprawdzą się w pielęgnacji terenów firmowych. Cicha praca nie zakłóca działania firmy, a zegar pogodowy umożliwia zaprogramowanie efektywnego koszenia. Modele Automower® z serii 500 można obsługiwać w ramach floty maszyn, dzięki aplikacji Husqvarna Fleet Services.

Na szczególną uwagę zasługuje robot koszący Automower® 535 AWD. Ma napęd na 4 koła i bez trudu pokona wzniesienia nawet przy nachyleniu 70%. Przegubowa konstrukcja zapewnia mu najlepszą mobilność i przyczepność.Husqvarna Automower 535 AWD

 

O autorze

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.