Czas to pieniądz! Robot koszący, czyli oszczędność czasu i pracy w ogrodzie

robot koszący Husqvarna kosi trawę przed domem

Piękny ogród to zarówno imponująca, zaprojektowana profesjonalnie zielona przestrzeń, jak również całkiem nieduży przydomowy teren. Zawsze istotna jest prawidłowa pielęgnacja, a oprawę dla drzew, krzewów czy kwiatów stanowi zadbany trawnik. Wymaga on odpowiednich zabiegów i systematycznej pracy, a jednym z kluczowych zadań będzie koszenie trawy. Mało kto lubi to dość uciążliwe i hałaśliwe zajęcie.

Jak zapewnić trawnikowi idealne „strzyżenie” i uniknąć uciążliwego zadania? Rozwiązaniem są nowoczesne i wydajne roboty koszące.

Zadbany trawnik? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Zadbany trawnik stanowi idealne tło dla całej ogrodowej aranżacji. Wymaga jednak systematycznych zabiegów. Aby trawnik wyglądał „jak z obrazka” niezbędne są następujące zabiegi:

 • wertykulacja – przeprowadzane wiosną nacinanie darni, które usunie obumarłą trawę i mech,
 • aeracja – poprzez nakłucia w ziemi poprawia się dopływ powietrza, wody i składników odżywczych,
 • odpowiednie podlewanie trawnika – zapobiega wysychaniu oraz gniciu trawy, musi być dopasowane do rodzaju gleby i pogody,
 • nawożenie – wpływa na krzewienie, korzenie oraz wygląd trawy, zaleca się nawozy bogate w azot, potas, fosfor i magnez,
 • koszenie to jeden z kluczowych zabiegów pielęgnacyjnych – regularność zapewnia trawie zdrowy wygląd i dobre krzewienie; ogranicza też rozwój mchu i chwastów, bardzo istotna jest systematyczność – lepiej kosić częściej i niewielką część źdźbła.

zadbany trawnik przed domem

Więcej o tym, jak dbać o trawnik przeczytasz tutaj: https://jakbudowac.pl/Prace-ogrodowe-jak-kosic-trawe-bez-wysilku

Robot koszący – nowoczesność w ogrodzie

Wiemy, że kosić trzeba, lepiej częściej niż dużo – raz na jakiś czas. Ale jak zabrać się za niezbyt lubianą czynność? Co z hałasem, który zakłóca sąsiadom poranki albo wieczory? Jak kosić, kiedy z nieba leje się żar albo wręcz przeciwnie – nieprzyjemny chłód zniechęca? Wszystkim tym wyzwaniom bez trudu sprosta nowoczesny robot koszący.

Cicha skuteczność – roboty koszące Husqvarna

Jednym z uciążliwych „skutków ubocznych” koszenia trawy jest hałas, jaki generują tradycyjne kosiarki. Chyba każdy zna z własnego ogródka i zza ogrodzenia ten męczący dźwięk. Tym bardziej, że hałas, jaki wytwarzają standardowe urządzenia może przekraczać 100 dB, podczas gdy ciche i pracowite roboty koszące mają na sumieniu nawet o połowę mniej. Warto zaznaczyć, że wzrost o 10 dB odbieramy jako dwa razy bardziej głośny i męczący dźwięk.

W przypadku robotów koszących Husqvarna mamy do czynienia z wyjątkowo niskim poziomem hałasu. Odpowiada za to m.in. system cięcia z obrotowym dyskiem z ostrzami oraz cichy, energooszczędny silnik bezszczotkowy. Gumowe opony zapewniają bezgłośną jazdę, podobnie jak, zastosowany w niektórych modelach, super cichy napęd Ultra Silent.

robot koszący pracuje cicho - rodzina spędza czas ze sobą

Czytaj więcej o cichej pracy robotów koszących w artykule: https://polskatimes.pl/ciche-roboty-koszace-husqvarna-alternatywa-dla-kosiarek-spalinowych/ar/c9-15509055

Nie masz czasu na koszenie trawy? Robot koszący zrobi to profesjonalnie

Dyskretna i cicha praca to nie jedyny atut robotów koszących Husqvarna. Najbardziej docenimy samodzielność tego urządzenia – do efektywnego działania nie potrzebuje jakiejkolwiek ingerencji, obecności i obsługi. Wystarczy wyznaczyć teren do skoszenia i odpowiednio je zaprogramować. Robot koszący porusza się w schemacie losowym, a ścinki, które pozostawia są tak drobne, że nie trzeba ich sprzątać – posłużą jako nawóz.

Jak to możliwe? Nowoczesnymi robotami koszącymi można sterować zdalnie, za pośrednictwem smartfona. Mogą być częścią systemów Smart Home, Smart Garden dzięki łączności GSM. Co za tym idzie nie tracimy czasu na spacer z kosiarką po mniej lub bardziej okazałym ogrodzie.

Podczas urlopu, kiedy jesteśmy w pracy, na bankiecie, a nawet w trakcie egzotycznej eskapady – trawnik będzie skoszony cicho i profesjonalnie.

robot koszący kosi, gdy Ty wybierasz się na urlop

Robot koszący na miarę potrzeb

Roboty Automower marki Husqvarna sprawdzą się w każdym ogrodzie. Producent przygotował ofertę zarówno dla niewielkiej zielonej przestrzeni, jak i dla naprawdę trudnych i rozległych terenów. W doborze idealnego rozwiązania pomogą przedstawiciele firmy. Ocenią rodzaj trawnika, wielkość ogrodu i dopasują maszynę do potrzeb oraz możliwości klienta.

Doskonały robot Automower® 305 będzie świetną propozycją na powierzchni do 600 m2. Ma czujnik pogody, skosi trawę na wąskich ścieżkach, wyrówna ją idealnie.

Na większym terenie (do 1600 m2) poradzi sobie model Automower® 315X. Niestraszne mu nierówności (nachylenie nawet do 40%), przeszkody i pagórki. Kosi po spirali, pozostawia trawnik równy i wypielęgnowany. Wyposażony w łączność GSM może być zdalnie kontrolowany, a GPS tworzy mapę ogrodu i ułatwia sterowanie.

Husqvarna Automower 315x

Seria Automower® X-Line to roboty, które skoszą trawę na imponujących powierzchniach, do 5000 m²). Mamy tu do czynienia z rozwiązaniami takimi jak:

 • koszenie na stromych wzniesieniach,
 • wbudowany GPS,
 • reflektory LED,
 • gumowe zderzaki,
 • sterowanie z poziomu smartfona,
 • konfiguracja ze Smart Home.

Husqvarna oferuje również roboty, które sprawdzą się w pielęgnacji terenów firmowych. Cicha praca nie zakłóca działania firmy, a zegar pogodowy umożliwia zaprogramowanie efektywnego koszenia. Modele Automower® z serii 500 można obsługiwać w ramach floty maszyn, dzięki aplikacji Husqvarna Fleet Services.

Na szczególną uwagę zasługuje robot koszący Automower® 535 AWD. Ma napęd na 4 koła i bez trudu pokona wzniesienia nawet przy nachyleniu 70%. Przegubowa konstrukcja zapewnia mu najlepszą mobilność i przyczepność.Husqvarna Automower 535 AWD

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.