Kiedy wymienić smartfona?

trzy smartfony stoją na biurky

Smartfony na stałe wpisały się w niemal każdy aspekt naszego życia. Posługujemy się nimi, aby podtrzymać kontakty z rodziną czy znajomymi, ale również traktujemy często jako mobilne biuro, przenośny dysk czy centrum rozrywkowe. Wielu z nas, nie wyobraża sobie życia bez ulubionego urządzenia, dlatego, gdy zaczyna wolniej pracować lub częściej się zawiesza, decydujemy się na zakup nowego telefonu. Oto kilka innych oznak dotyczących tego, kiedy wymienić smartfona na nowszy model.

Coraz mniej miejsca w pamięci urządzenia

Po czym to rozpoznać? Telefon zwalnia, czasem sam się wyłącza lub przestaje sprawnie komunikować się z innymi urządzeniami. Wtedy właśnie warto zdecydować się na zakup nowego modelu telefonu. W przeciwnym razie pozostaje nam ciągłe usuwanie przechowywanej zawartości smartfona lub jego całkowity reset.

Słaba jakość wykonywanych, ale i wyświetlanych zdjęć

kobieta robi zdjęcie smartfonem

Z czasem możemy też dostrzec, że wykonywane przez nas zdjęcia tracą ostrość lub koloryt i nawet aplikacje do edycji zdjęć nie są w stanie niczego tu zmienić. To kolejny sygnał do tego, by pomyśleć nad zakupem nowego smartfona. Ta kwestia jest szczególnie istotna dla osób, które kochają uwiecznianie wyjątkowych chwil czy obrazów za pomocą fotografii. Zanim jednak zdecydujemy się wymienić cały telefon, zainwestujmy w nową baterię. Jeżeli jednak i ten trik nie przyniesie poprawy, wtedy możemy mieć pewność, że to właśnie ten moment, kiedy wymienić smartfona na nowy.

Uszkodzony ekran

Pęknięcia na szybkach smartfonów to dość częsta przypadłość tych urządzeń, które słabo radzą sobie z kontaktem z podłogą czy chodnikiem. Uszkodzony ekran wygląda mało estetycznie, ale może niekiedy utrudniać posługiwanie się telefonem. Z taką usterką dobrze jest udać się do doświadczonego punktu napraw, by poznać koszta wymiany ekranu. Jeśli jest on dość wysoki, lepiej wtedy wymienić smartfona i cieszyć się w pełni sprawnym urządzeniem.

Brak aktualizacji

mężczyzna trzyma w ręku smartfon

Nie chodzi tutaj oczywiście o ulubione aplikacje, a o system, który gwarantuje bezpieczne użytkowanie telefonu. Jeżeli nie otrzymamy informacji o dostępnej aktualizacji systemu, a ręcznie przeprowadzony proces się nie powiedzie, wtedy lepiej rozejrzeć się za nowym smartfonem. W przeciwnym wypadku musimy być bardzo ostrożni przy przeglądaniu internetu, a już na pewno nie powinniśmy za jego pośrednictwem przeprowadzać żadnych transakcji finansowych.

Trudno dostępne akcesoria

Może się tak zdarzyć, że będziemy chcieli dokupić do swojego smartfona akcesoria, które poprawią komfort jego użytkowania lub chociażby nabyć nową ładowarkę. Niestety, jeśli nasze urządzenie należy do starszych lub mało popularnych na rynku modeli, może nas spotkać niemiła niespodzianka w postaci braku oryginalnych części. Używane niekoniecznie mogą nas zadowolić. Wtedy właśnie nadchodzi ta idealna chwila, kiedy wymienić smartfona na nowsze urządzenie.

Wymienione powyżej oznaki, że nasz telefon się starzeje i warto przemyśleć jego wymianę to najczęstsze, ale nie jedyne powody, dla których warto podjąć taką decyzję. Tak naprawdę jest to kwestia mocno indywidualna. Pamiętajmy też, aby przy wyborze nowego telefonu nie kierować się jedynie tym, co dyktują trendy, czy oferuje nasz operator. Poszukajmy urządzenia, które w pełni będzie odpowiadało naszym potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.