Jak wybrać najlepszy bank?

W dwudziestym pierwszym wieku założenie rachunku osobistego, oszczędnościowego czy lokaty jest bardzo proste. Znacznie trudniejszym wyzwaniem może okazać się wybór idealnego banku, oferującego usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań konkretnej osoby, zwłaszcza że obecnie na rynku konkurencja jest dosyć duża. A co do zaoferowania ma Alior Bank?

Bezpieczeństwo środków

Zdecydowana większość osób, która planuje założyć rachunek osobisty, oszczędnościowy lub lokatę w konkretnym banku, zastanawia się przede wszystkim nad bezpieczeństwem powierzonych środków. Tymczasem wszystkie banki (z siedzibą na terytorium Polski), oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, znane jako SKOK-i, chroni Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), który w przypadku upadłości danej instytucji gwarantuje szybką wypłatę oszczędności klienta do równowartości stu tysięcy euro. Dlatego warto wysokie kwoty podzielić i ulokować w kilku sprawdzonych instytucjach finansowych, aby nie przekroczyć gwarantowanego progu. Zasady gwarantowania depozytów reguluje ustawa z dnia 10 czerwca 2016 roku „o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (Dz.U. z 2017 r. poz. 1937, z późn. zm.).

Komfort, wygoda i koszty – Alior Bank

Przy wyborze konkretnego banku należy wziąć pod uwagę przede wszystkim następujące kryteria:

  • usługi i funkcje najbardziej istotne dla danej osoby (klienta indywidualnego lub firmowego);
  • wysokość opłat i prowizji, między innymi za prowadzenie rachunku, przelewy, kartę płatniczą, wypłaty z bankomatu);
  • liczba i lokalizacja bankomatów oferowanych przez daną instytucję;
  • nowoczesne rozwiązania (bankowość elektroniczna, mobilna, możliwość płacenia np. kodem BLIK, telefonem, itp.);
  • stabilna pozycja banku (np. Alior Bank).

Nowoczesne instytucje finansowe, posiadające tysiące placówek w całym kraju, oferują szereg atrakcyjnych produktów i innowacyjnych usług, korzystając z osiągnięć współczesnej nauki, techniki i technologii. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto również zapoznać się z internetowymi rankingami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.