Jesień pod znakiem imprez z gatunku gier i fantastyki

fatnastyka
źródło: http://foter.com/

Sezon ogórkowy dla gier, filmów oraz fanów szeroko pojętej fantastyki kończy się we wrześniu. Natomiast pierwsze spadające liście z drzew zwiastują rozpoczęcie sezonu targów i eventów promujących rozrywkę multimedialną. To również najlepszy czas by wybrać się na targi promujące kulturę anime i mang z Japonii, które w naszym kraju mają ogromną rzeszę fanów w każdym wieku. Jakie imprezy są już za nami, a jakie warto odwiedzić?

Na początku gry wideo

Kalendarz imprez z grami w roli głównej w Polsce otwierają całkiem nowe wydarzenie zwane Pixel Heaven i Poznań Game Arena. Pierwsza z tych dwóch imprez to święto starych graczy, który pamiętają czasy Amigi, ZX Spectrum i wszelkich maszyn Arcade. Natomiast PGA od lat wyrasta na lidera wśród wszystkich krajowych eventów dla graczy. Jest mnóstwo sprzętu, stoisk producentów gier oraz możliwość przetestowania dopiero wydanych i nadchodzących tytułów. Poza tym gromadzi się tam potężna ilość cosplayerów i miłośników transmisji gier na portalach Twitch i filmów na YouTube.

fantastyki
źródło: http://foter.com/

Warszawska impreza zwana Warsaw Games Week okazuje się równie udanym eventem co Poznańskie PGA. WGW prezentuje podobny poziom, jeśli chodzi o prezentacje nowych gier oraz konkurs Cosplay. Stolica przyciąga dużych twórców i ogromne ilości fanów gier. Za 3-4 lata może to być impreza większa od targów PGA. Jeżeli szukacie dla siebie imprezy growej to musicie zwrócić się w kierunku śląska. Tam odbędą się zarówno Intel Ekstreme Masters oraz Video Games Live. Niedaleko, bo we Wrocławiu możecie odwiedzić dwudniową imprezę Hall of Games. Nad morzem nie zabraknie emocji, ponieważ Szczecin rusza ze swoim Szczecin Game Show, który posiada bezpłatne wejściówki dla każdego.

Fantastyka i manga na dwóch krańcach polski

cosplay
źródło: http://foter.com/

Falkon oraz Pyrkon to ewidentnie bliskie sobie nazwy. Dwie imprezy gromadzące fanów fantastyki, mangi, animacji oraz komiksu amerykańskiego na dwóch odległych biegunach polski. Pyrkon organizowany nietypowo, bo na wiosnę kończy pierwszy sezon wydawanych w ogromnej ilości gier. Jednak fani tego eventu to przede wszystkim czytelnicy książek i komiksów, którzy szukają przygody i atmosfery ze świata swoich marzeń. Kolejna edycja Poznańskiej imprezy zapowiada się na koniec kwietnia. Z Falkonem odbywającym się w Lublinie jest bardzo podobnie. Na wschodzie kraju jest za mało takich imprez, co potwierdza frekwencja. Ludzie nie są przyzwyczajeni do eventu na taką skalę, który obchodzi przecież kolejną edycję. Zjawiają się na nim większe i mniejsze gwiazdy YouTube i autorzy książek. Żeby przyciągnąć ludzi, Falkon mocno współpracuje z rynkiem gier. Organizuje podczas 3 dniowej imprezy turniej dla graczy popularnej MOBA, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

fantastyki
źródło: http://foter.com/
hala
źródło: http://foter.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.