Drukarka w biurze z pełnym wyposażeniem

urządzenie
źródło: http://pixabay.com/pl/przemys%C5%82owych-sprz%C4%99t-maszyny-691378/

Sprzęt do pracy biurowej musi być konkretny. Wszelkie domowe „zabawki” niech zostaną w mieszkaniu ponieważ ich wydajność nie została dostosowana do tak intensywnej pracy. Domowe drukarki lub bardzo tanie urządzenia wielofunkcyjne nadają się do drukowania kilkudziesięciu stron dziennie. Ich miesięczna wydajność może być wysoka pod warunkiem, że to markowy sprzęt o oryginalnych tonerach lub tuszach. Ale nie po to powstał cały segment urządzeń biurowych by korzystać z urządzeń domowych. Urządzenia dla małych i średnich firm wcale nie kosztują dużo a mimo to osiągają lepszą wydajność od sprzętu przeznaczonego do użytku domowego.

Druk, skan, xero i faks

drukarka
źródło: http://pixabay.com

W pełni wyposażone urządzenie wielofunkcyjne posiada cztery funkcje, z których jedna nie jest obowiązkiem. Tą, z której można zrezygnować jest faks używany zwykle w dużych korporacjach lub urzędach. Jeżeli wymieniacie się informacjami mailowo lub pocztą tradycyjną faks nie jest wam potrzebny. Oszczędzicie na tym przynajmniej kilkadziesiąt złotych. Xero jest po prostu połączeniem funkcji drukowania i skanowania. Dobrej jakości skaner przy wybraniu odpowiedniej funkcji automatycznie wydrukuje dokument bez używania podglądu komputerowego. Za bardzo dobrą szybkość wydruku określa się 40 stron na minutę przy mocnym skupieniu tekstu. Ten czas może być dużo szybszy w zależności od skomplikowania dokumentu i zapełnieniu kartki A4. Żeby nie było, że sprzęt do pracy biurowej nie ma niczego oryginalnego do zaoferowania. Jedną z przydatnych funkcji, której brak w drukarkach domowych jest druk dwustronny przy automatycznym przekładaniu kartki papieru w urządzeniu. Nawet przy regularnym używaniu tej funkcji trudno osiągnąć pułap 150 tysięcy kartek na miesiąc określany jako maksymalny.

Sprzęt wagi ciężkiej

Dosłownie wagi ciężkiej ponieważ waga takiego urządzenia może bez problemu przekroczyć 20 kilogramów. Musimy brać pod uwagę fakt, że w firmie nieczęsto robi się przemeblowania. Raz umiejscowiona drukarka będzie stała bez przesuwania pewnie kilka miesięcy lub lat. Drugim „ciężkim” elementem jest pobór prądu przy maksymalnym obciążeniu. Waha się on od 900 do 1200W przy ciągłej pracy wymagającej na przykład wydrukowania 100 lub więcej stron. Funkcje Eco w droższych modelach potrafią nie przekraczać 700W przy druku. Najmniej prądu pobiera skaner i faks. Urządzenia przeznaczone dla małych i średnich firm mają dużo większe pojemności podajnika papieru. Spokojnie wejdzie w nie od 600 do 1600 arkuszy. To wystarczające argumenty by nie kupować taniej drukarki domowej dla firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.