Blachy stalowe – jakie są ich rodzaje?

stalowe blachy

Jednym z najważniejszych artykułów używanych w przemyśle maszynowym, a także budowlanym są blachy stalowe. Do ich wykonania używa się metalu ze względu na to, że jest to materiał wyjątkowo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jakie są rodzaje blach stalowych?

Rodzaje blach stalowych

W zależności od zawartości metali, sposobu powstania oraz przeznaczenia można wyróżnić wiele rodzajów blach stalowych. Każda z nich sprawdzi się w innych dziedzinach przemysłu oraz warunkach. Wybierając należy kierować się zastosowaniem i właściwościami jakie oferuje dany rodzaj. Warto również zwrócić uwagę na parametry porównywanych modeli. Należy pamiętać o tym, że każdy rodzaj blachy charakteryzuje się inną żywotnością materiału, walorami estetycznymi, a także możliwością obróbki lub łączenia. Szeroki wybór blach stalowych sprawia, że duża jest też rozbieżność cenowa produktów dostępnych w naszym sklepie.

Czym są walcówki stalowe?

Innym istotnym wyrobem hutniczym są walcówki stalowe. Można spotkać je niemal na każdym placu budowy. Mają postać cienkich prętów. Do ich produkcji wykorzystywane są różne stopy stali. Często znajdują zastosowanie przy tworzeniu bram i balustrad. Mogą być używane w branży elektromonterskiej przy tworzeniu kabli oraz przewodów elektronicznych. Wybierając walcówkę stalową trzeba kierować się wymiarem, formą oraz ceną. Zarówno wybór odpowiedniej walcówki jak i blachy stalowej może decydować o ostatecznym kształcie powziętego projektu.

Jak wybrać odpowiednią blachę stalową?

Blacha czarna charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Jest wykonana ze stali czarnej węglowej i znajduje zastosowanie szczególnie w elementach konstrukcyjnych używanych w budownictwie np. rurach, prętach lub śrubach. Blacha nierdzewna wykorzystywana jest w niemal każdej gałęzi przemysłu ze szczególnym naciskiem na spożywczy i chemiczny. Jej największa zaleta to wysoka wytrzymałość na wpływ temperatury. Jeśli przy wyborze blachy stalowej najistotniejszym kryterium jest odporność na korozję, wtedy warto postawić na blachę ocynkowaną 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.