Jak usprawnić sprzątanie terenów miejskich?

źródło: http://foter.com/

Praca służb komunalnych polegająca na czyszczeniu dróg, przycinaniu trawników, usuwaniu liści z chodników i wielu innych czynności od lat wygląda podobnie. Jedyne zmiany, jakie można dostrzec w pracy służb porządkowych to nowe urządzenia obsługiwane ręcznie wykorzystywane w parkach. Dmuchawy do liści oraz ręczne kosiarki wprowadzają tę gałąź pracy fizycznej w nowy wiek. Czy oprócz tych urządzeń wprowadzono nowe narzędzia służące do czyszczenia terenów publicznych?

Profesjonalne odkurzacze o ogromnej pojemności

sprzątanie
źródło: https://s4.kaercher-media.com/image/pim/IC_15_240_app_dd_ant_37_1260x456.jpg

Uniwersalny pojemnik na śmieci podlegający pod domy jednorodzinne posiada 240 litrów pojemności. Taką miarę ustalił europejski system wyrzucania odpadków. Nowoczesne odkurzacze miejskie posiadają pojemność równą śmietnikom komunalnym. Najnowsze urządzenia komunalne do odkurzania potrafią wykorzystać pojemnik na odpady jako swój wkład na śmieci. Robią to tak samo, jak klasyczne odkurzacze domowe z wymiennymi wkładami papierowymi. Jednak w tym przypadku pojemnik jest stały i wykonany z plastiku, który nie przecieka i posiada dużą wytrzymałość. Najlepsze jest to, że takie odkurzacze są produkowane i mogą być obsługiwane przez jednego pracownika. Pod tym linkiem znajdziecie dostępne do zakupu urządzenie https://www.kaercher.com/pl/professional/urzadzenia-komunalne.html. Może przydać się w sprzątaniu dużego magazynu lub całego kompleksu biurowców należących do jednej firmy.

Mini zamiatarka ułatwi sprzątanie chodników

Zamiatanie chodników przy pomocy czterokołowych pojazdów jednoosobowych to przyszłość dużych miast. Człowiek obsługujący ręczną dmuchawę do liści jest nawet pięciokrotnie wolniejszy w zamiataniu chodnika niż pojazd osiągający prędkość do 20km/h. Największą zaletą takiej mini zamiatarki miejskiej jest możliwość rozbudowy i dostosowania do pracy o różnych porach roku. Zima może służyć za odśnieżarkę a latem pracować jako kosiarka do trawy. Spalanie paliwa w tym pojeździe zachowane jest w rozsądnych granicach, ponieważ zamontowano w nim wydajny system ssania. Oznacza to, że silnik nie tylko mniej pali, ale również emituje mniej hałasu oraz jest przyjazny dla środowiska. To szczególnie ważne, teraz gdy smog w dużych miastach zaczyna być problemem powszechnym a pojazdy benzynowe oraz korzystające z ropy nie są mile widziane.

Praca służb porządkowych jest ważna dla życia w dużym mieście oraz istotna dla ludzi, którzy cenią sobie odpoczynek w czystym parku. Urządzenia, które wymieniłem, mogą pracować także w prywatnych kompleksach biurowych i placach firmowych, o których czystość musi zadbać właściciel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.