Skuteczne czyszczenie dywanów

Dywan, który w wielu współczesnych domach i mieszkaniach nie tylko stanowi element dekoracyjny, ale również chroni podłogę, tworzy przyjemną i wyjątkową atmosferę. Niestety niewłaściwa pielęgnacja, stosowanie nieodpowiednich, często zbyt silnych środków czystości sprawia, że szybko ulega zniszczeniu, dlatego należy przestrzegać zaleceń producenta.

Podstawowa pielęgnacja

Powszechnym sposobem na pozbycie się kurzu, ewentualnie sierści zwierząt, jest regularne odkurzanie (przynajmniej dwa razy w tygodniu) i trzepanie.

Detergenty

Warto również od czasu do czasu zastosować  odpowiedni detergent, który sprawi, że dywan odzyska swój blask. W sklepach dostępna jest szeroka i bogata oferta preparatów przeznaczonych do prania zarówno na mokro jak i sucho: pianki, płyny piorące, odplamiacze oraz specjalne szampony i proszki.

Pranie na mokro?

Idealnym uzupełnieniem tradycyjnego odkurzacza workowego lub bezworkowego są nowoczesne odkurzacze piorące (wyposażone w filtr wodny), które umożliwiają skuteczne pranie różnorodnych dywanów, wykładzin, a nawet tapicerek. Wystarczy ustawić odpowiedni program, wlać detergent i wodę, aby rozpocząć profesjonalne czyszczenie.

Domowe sposoby

W codziennej pielęgnacji doskonale sprawdza się natomiast…soda oczyszczona, która nie tylko skutecznie usunie niechcianą plamę i odświeża kolory, ale również pochłania wszelkie nieprzyjemne zapachy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.