Prywatne akademiki w Polsce – co oferują studentom?

dziewczyna robi notatki

Początek roku akademickiego to dla każdego świeżo upieczonego studenta bardzo emocjonujący czas. Szczególnie, gdy rozpoczęcie studiów wiąże się dla młodego człowieka z przeprowadzką do innego miasta i koniecznością zamieszkania w nim bez rodziny. Coraz częściej studenci ponad niewielkie opłaty stawiają wygodę i pewną dozę intymności w wybranym lokum. Dlatego popularnością cieszą się prywatne akademiki. Takie placówki można znaleźć także w Polsce, między innymi w Łodzi. Co oferuje studentom prywatny akademik? Dlaczego warto wynająć w nim pokój?

Prywatne akademiki – ko może wynająć w nich pokój?

Prywatny akademik to miejsce stworzone z myślą o studentach, którzy mogą sobie pozwolić, by żyć na pewnym poziomie. Ceny nie są wygórowane, ale z pewnością przewyższają te obowiązujące w publicznych placówkach tego typu. Tak samo zresztą, jak i wyposażenie akademika prywatnego nieporównanie przewyższa wyposażenie publicznego. W prywatnym akademiku możemy liczyć na nowocześnie wyposażone pokoje z prywatnymi łazienkami, a nawet aneksami kuchennymi. Pokoje mogą być jedno- lub kilkuosobowe, dlatego w zależności od potrzeb, możemy wynająć pokój sami, z drugą połówką lub przyjacielem. Doskonałym przykładem nowoczesnego prywatnego akademika cieszącego się zainteresowaniem studentów z całej Polski i Europy jest BaseCamp mieszczący się w Łodzi.

prywatne akademiki miejsce do czytania

BaseCamp w Łodzi – nowoczesne miasteczko studenckie

Jeszcze do niedawna miasteczka studenckie, nazywane też campusami, znane nam były głównie z amerykańskich komedii. Tętniące życiem, z wieloma atrakcjami i zajęciami dodatkowymi dla studentów. Dzisiaj miasteczko studenckie mamy na wyciągnięcie ręki! BaseCamp w Łodzi to nie tylko prywatny akademik. Na jego terenie znajdują się też inne miejsca. Które każdy student chciałby mieć krok od domu i uczelni. W łódzkim BaseCamp, mieszczącym się w budynku dawnej „Łódzkiej Drukarni”, można znaleźć aż 487 apartamentów studenckich, w tym 10 pokoi dla osób niepełnosprawnych, a ponadto 15 wspólnych funkcjonalnych kuchni, 5 pokoi cichej nauki, pralnię, przestrzeń wspólną wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, parking podziemny dla zmotoryzowanych, a nawet siłownię i sklep spożywczy.

W planach jest także stworzenie restauracji i klubu na terenie campusu. Oprócz tego studenci mogą korzystać z superszybkiego łącza WiFi, mogą też wynajmować rowery – w sumie dostępnych jest ich 75 sztuk. Dzięki temu bez przeszkód dostaną się na uczelnię, do urzędu czy w inny dowolny rejon miasta, niezależnie od komunikacji miejskiej. Studenci nie muszą opuszczać campusu, by zrobić drobne zakupy czy poćwiczyć na siłowni. A przygotowując się do ważnych egzaminów lub sesji, mogą skorzystać z pokoi cichej nauki, gdzie mają zapewnione doskonałe warunki, by się skupić i przyswoić materiał. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o BaseCamp, zachęcam zajrzeć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.