Niezwykłe zwierzęta świata cz. 2

Niezwykłe i najdziwniejsze zwierzęta, które często zamieszkują trudno dostępne zakamarki kuli ziemskiej z dala od ludzkich oczu, wzbudzają szereg różnorodnych, nierzadko sprzecznych odczuć i emocji, takich jak: lęk, strach, ciekawość, a nawet… zachwyt.

Gwiazdonos

Gwiazdonos, występujący w Ameryce Północnej (głównie w Kanadzie i północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych) jest małym, owadożernym ssakiem z rodziny kretowatych. Budową ciała do złudzenia przypomina kreta, ale różni się od niego niezwykłym pyskiem wyposażonym w kilkanaście różowych, ruchliwych wypustek, tworzących charakterystyczne gwiazdy, które służą przede wszystkim do zdobywania informacji w ciemnych podziemnych korytarzach czy wyczuwania posiłku. Gwiazdonos nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzi. Prowadzi zarówno dzienny, jak i nocny tryb życia, budując podziemne, rozległe tunele. Można go spotkać również na powierzchni lub w wodzie.

www.dinoanimals.pl

Blobfish

Blobfish (inaczej ryba-kleks lub ryba-plama) o białej barwie, uznawana za najsmutniejsze zwierzę na świecie, zamieszkuje głębokie wody wzdłuż południowych wybrzeży Australii oraz Tasmanii. Ryba przypomina bezkształtną masę, a charakterystyczną cechę stanowi „obwisły” wygląd. Mięśnie blobfish są natomiast galaretowate i mniej gęste od wody. Z powodu wysokiego ciśnienia w wodach, w których żyje, ryba nie potrzebuje pęcherza pławnego.

www.irishtimes.com

Mrówka panda

Mrówka panda, przypominająca swoim biało-czarnym, puszystym owłosieniem pandę, w rzeczywistości należy do gatunku nielotnej i bardzo niebezpiecznej osy Euspinolia militaris. Nazywana jest również Zabójcą Krów, ponieważ potrafi pożądlić krowę aż do nieprzytomności, wstrzykując niezwykle silny i bolesny jad. Stanowi również śmiertelne zagrożenie nawet dla… człowieka. Występuje w Ameryce Południowej, głównie na terytorium Chile, gdzie została odkryta po raz pierwszy.

www.joemonster.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.