Najwyższe budynki w Polsce

Pałac Kultury i Nauki

Obecnie najwyższym budynkiem w Polsce (pod względem wysokości całkowitej) jest Pałac Kultury i Nauki (wysokość z integralną iglicą wynosi 237 metrów), znajdujący się w Śródmieściu Warszawy. Pałac, wybudowany w latach 1952 –1955 na podstawie projektu radzieckiego architekta Lwa Rudniewa, stanowi „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”.

http://www.gazetagazeta.com

 

Warsaw Spire

Warsaw Spire (wysokość 220 metrów), który obejmuje kompleks biurowy w dzielnicy Wola w Warszawie, znajduje się na liście najwyższych biurowców w Europie. W wieżowcu znajduje się siedziba wielu międzynarodowych, znanych firm oraz instytucji.

www.warszawa.naszemiasto.pl

 

Sky Tower

Sky Tower (wysokość 212 metrów, wybudowany na osiedlu Południe we Wrocławiu, tworzy łącznie z dwoma innymi budynkami, kompleks biurowo – mieszkalny, handlowo – usługowy oraz rekreacyjny.

www.polskazdrona.pl
www.wroclaw.wyborcza.pl

 

 

Warsaw Trade Tower

Warsaw Trade Tower (wysokość 208 metrów), znajdujący się w dzielnicy Wola w Warszawie, posiada jedne z najszybszych wind w Europie, które osiągają prędkość 7 m/s.

 

www.bazabiur.pl

Q22

Q22 (wysokość 195 metrów), wybudowany w Śródmieściu Warszawy, zajmuje piąte miejsce na liście najwyższych budynków w Polsce. Przy budowie budynku zostały wykorzystane materiały najwyższej jakości oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne.

http://www.officemap.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.