Najpotężniejsze maszyny lądowe

Bezustanny rozwój techniki i technologii sprawia wprawdzie, że na rynku pojawiają się coraz mniejsze urządzenia i gadżety elektroniczne o niezwykłej mocy, ale na świecie wciąż królują ogromne maszyny lądowe, które zapierają dech w piersiach zwykłemu śmiertelnikowi.

Największa wywrotka

Największą wywrotką (wozidłem) na świecie jest obecnie Liebherr T284, wyprodukowany w Szwajcarii w 2004 roku. Pojazd waży aż 261 ton, posiada dwudziestocylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 4080 KM, a jego ładowność wynosi 400 ton!

www.liebherr.com

Największa ładowarka kołowa

Le Tornealu L – 2350, montowana wyłącznie na indywidualne zamówienie konkretnej firmy, jest zdecydowanie największą ładowarką kołową wykorzystywaną głównie w kopalniach odkrywkowych, gdzie służy do obsługi ciężkich wozideł technologicznych. Konstrukcja o mocy 2300 KM potrafi jednorazowo przetransportować nawet 75 ton materiału.

www.bangshift.com

Największa koparka

Koparka Bagger 288 o wadze 13500 ton, zbudowana w Niemczech, jest nie tylko najcięższym pojazdem na świecie, ale również najbardziej wydajną koparką do prac odkrywkowych. Maszyna o długości 220 metrów długości i 95 metrów wysokości w ciągu dnia może wydobyć aż 240 tysięcy ton węgla, tworząc dół o wielkości boiska piłkarskiego.

www.steemit.com
Największy pojazd gąsienicowy

Transporter gąsienicowy NASA Crawler-Transporter, należący do Agencji Rządowej NASA, służy do przemieszczania wahadłowców na terenie Centrum Kosmicznego. Maszyna napędzana jest dwoma silnikami diesla V16 o mocy 2788 KM.

www.enerpac.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.