Internet miejscem pracy młodych ludzi

Gwiazdy internetu

To, że w internecie można zarobić jest faktem, który potwierdza coraz więcej Polaków. Wśród dwóch najpowszechniejszych firm zarobku związanych z pewnymi portalami są też inne. Sieć kryje w sobie ogromny potencjał dla młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje pasje i jednocześnie na tym zarobić. Nie trzeba być nawet pełnoletnich. Chociaż z drugiej strony trzeba mieć osobę pełnoletnią, na której konto zostaną przelane środki pieniężne, które młodemu człowiekowi uda się zgromadzić.

Youtube, gwiazdy i kliknięcia w reklamy

Moi rodzice mający 50 lat nie rozumieją jak można kręcić filmy do internetu i mieć z tego pieniądze. W naszym kraju w ten sposób zarabia kilkadziesiąt osób. Możliwe, że jest ich nawet kilkaset, ale trudno to oszacować. Zaczęło się od gwiazd gier komputerowych. Tak zwani „let’s playerzy” w naszym kraju potrafią zarabiać po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Są to sumy przy około 300+ tysiącach widzów i regularnych kilku milionach odsłon filmów miesięcznie. Zarobki generowane są przez różnego rodzaju reklamy, w które trzeba kliknąć lub po prostu obejrzeć do końca. Za jedno kliknięcie na konto pana youtubera wpada kilka centów. Tak przelicznik jest w walucie zagranicznej. Wielu z większych twórców filmów internetowych ma swoich partnerów. Dzięki nim filmy są bezpieczne a reklamy lepiej dobierane pod kątem rodzaju filmu. Jednak partner zabiera jakieś 25-30% zysku z reklam. Nie ma nic za darmo.

Blogi i pisanie artykułów na zamówienie

Teksty pisane są nieco mniej poczytne niż 6-7 lat temu. Jednak moc blogów jest na tyle duża, że wróżę im wiele lat popularności. Zwłaszcza te, w których nie blogowanie (2)brakuje zdjęć będą przez wiele lat świeże i nowoczesne. Zarabianie na blogu jest formą pracy podobnie jak kręcenie filmów. Podobne są też formy generowania przychodu. Liczą się kliknięcia w reklamy oraz partnerstwo firm, które umieszczają na blogu swoje bannery. Jeżeli macie dobre pióro i chcecie zarabiać na swoim pisaniu również macie taką możliwość. Istnieją specjalne strony, na których młodzi „dziennikarze” mogą pisać na konkretne tematy, które ich interesują. Ludzie czytają i oceniają teksty, które później mogą zostać opłacone. Wielu dobrych internetowych dziennikarzy zaczynało w ten sposób. A niektórzy Youtuberzy na początku swojej przygody z filmami pisali do gazet oraz stron z grami komputerowymi. Przykładem są Rock i Rojo, którzy właśnie tak zaczynali przygodę z zarobkami w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.