Gazony betonowe w ogrodzie

Ogród, wymagający systematycznej pielęgnacji i pracy przez cały rok, tworzą nie tylko kolorowe, bujne kwiaty, zadbany trawnik czy drzewa i krzewy. To również oryginalne dekoracje, estetyczne kwietniki oraz duże, eleganckie donice w różnych rozmiarach, rodzajach i kształtach. Doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku źle ukształtowanych lub niekorzystnie położonych powierzchni, ewentualnie słabej gleby, są efektowne kwietniki bądź gazon betonowy.

Gazony betonowe

Gazony betonowe pojawiają się coraz częściej w prywatnych ogrodach. Są uniwersalne, solidne, wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Idealnie sprawdzają się jako oryginalne kwietniki, imponujące donice, umocnienia skarp, zboczy, estetyczne murki obsadzane zielenią czy… materiał dźwiękochłonny, chroniący jednocześnie przed ciekawskim spojrzeniem  przechodniów. Gazony betonowe są proste w montażu, ponieważ wystarczy ustawić je w wybranym miejscu bądź połączyć z innymi gazonami. W ofercie dostępne są gazony betonowe w różnych barwach (szarym, zielonym, czerwonym, miedzianym, grafitowym) oraz kształtach (np. półokrągłe, z wcięciem z jednej strony), dzięki czemu dają nieograniczone wręcz możliwości tworzenia własnych, ciekawych i niepowtarzalnych kompozycji. Kolorystyka powinna być dostosowana do istniejących już budynków, nawierzchni, ogrodzenia czy innych elementów małej architektury. Uniwersalny kształt sprawia natomiast, że idealnie wpasowują się w każde miejsce. Gazony ogrodowe najlepiej obsadzić roślinami całorocznymi, odpornymi na trudne warunki pogodowe (np.  skalnice, smagliczki skalne, goździki), co pozwoli ograniczyć prace pielęgnacyjne w okresie wiosennym.

www.semmelrock.pl/

Kwietniki betonowe

Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym często w prywatnych ogrodach, są również oryginalne kwietniki betonowe. Są odporne na różne czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia. Pięknie prezentują się przede wszystkim na tle nowoczesnych budynków, geometrycznych budowli czy w komercyjnych przestrzeniach. W ogrodach w stylu klasycznym lub rustykalnym mogą natomiast imitować kamień naturalny, drewniane deski bądź ceramikę. Pozwala to na stworzenie zaskakujących kompozycji w atrakcyjnych cenach. Kwietniki betonowe dostępne są na rynku w wielu wzorach, kształtach, rozmiarach i kolorach. Mogą być zarówno gładkie, jak i wykonane z kruszywa w grubej lub drobnej frakcji.

Co wybrać? Najważniejsze to dopasować wariant do naszego ogrodu. Wystrój jest niezwykle ważny, dlatego powinien być dobrze przemyślany i spójny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.