Dlaczego warto korzystać z ubezpieczeń?

Nadmiar codziennych obowiązków i problemów oraz szara rzeczywistość sprawiają, że zdecydowana większość osób skupia się przede wszystkim na teraźniejszości oraz dąży do zapewnienia swojej rodzinie godnych warunków bytowania. Przyszłość wydaje się zbyt odległa, a tymczasem życie ludzkie często zaskakuje, nie zawsze w przyjemny sposób.

Gwarancja spokoju

W każdej chwili może pojawić się niespodziewanie ciężka choroba, konieczność hospitalizacji i operacji, niebezpieczny wypadek, trwałe inwalidztwo, trwały uszczerbek na zdrowiu, kosztowna rehabilitacja czy śmierć bliskiej osoby, która była jednocześnie głównym lub wręcz jedynym żywicielem kilkuosobowej rodziny. Tragiczne wydarzenia, dramatyczne wybory czy nieoczekiwane zwroty sytuacji zmieniają cały dotychczasowy system wartości, burząc poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej, dlatego warto wykupić polisę na życie dostosowaną do potrzeb poszczególnych osób. Polisa na życie zapewnia przede wszystkim rekompensatę pieniężną w każdej sytuacji: w pracy, domu, w trakcie wypoczynku, a nawet w czasie uprawiania różnych sportów. Regularnie odprowadzane składki stanowią natomiast specyficzną opłatę za transfer ryzyka, jakie przenosi się z ubezpieczonego na firmę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenia indywidualne czy grupowe?

Oferta współczesnych firm ubezpieczeniowych jest dosyć szeroka i bogata, dzięki czemu każdy znajdzie produkt na miarę własnych potrzeb lub oczekiwań. Obecnie wyróżnia się ubezpieczenia na życie indywidualne (zawarte pomiędzy agencją ubezpieczeniową a jedną, konkretną osobą, która zobowiązuje się do opłacania określonych składek) oraz grupowe, przeznaczone głównie dla pracowników i ich pracodawców. Coraz większym zainteresowaniem i popularnością cieszą się natomiast polisy na życie z funduszem inwestycyjnym, które umożliwiają uzyskanie dodatkowych środków, ale też wiążą się z pewnym ryzykiem.

Polisa na życie, dopasowana do indywidualnych potrzeb, stanowi nie tylko dodatkowe zabezpieczenie w przypadku nieoczekiwanego zwrotu dotychczasowej sytuacji, ale również źródło dochodu dla całej rodziny. Dzięki dodatkowym środkom wszyscy członkowie najbliższej rodziny będą mogli zachować ciągłość finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.