Co daje praca z psychologiem?

Koszmary

depresja 2Nie wiem dokładnie kiedy, ale nie tak dawno temu przyjęło się mocno krzywdzące i nieprawdziwe stwierdzenie na temat ludzi chodzących do psychologa. To samo tyczy się zajęć z psychoterapeutą. Oba te zawody mają jeden cel. Jest nim wspomaganie zdrowia psychicznego w różnym stopniu. Lekarz zajmuje się naszym ciałem zaś psycholog podświadomością oraz psychiką. Ona także musi być leczona w przypadku gdy człowiek nie jest w stanie sam sobie poradzić z problemami. Podziwiani przez ludzi sportowcy najwyższego szczebla regularnie korzystają z ich pomocy. Dobrym przykładem jest nasz mistrz Kamil Stoch, który pracując z psychologiem szybko wrócił do dobrej formy.

Strach przed nieznanym

Błędne tezy na temat pracy psychologa biorą się z niewiedzy. A jak wiemy niewiedza równa się strach. Tak było w każdej epoce historycznej. Ten kto spotkał coś nowego na swojej drodze obawiał się tego. Gdy sportowiec idzie do psychologa liczy na pomoc w pokonywaniu barier. Tak samo może zrobić każdy z nas. Boimy się egzaminu na prawo jazdy lub mamy problem z kontaktami międzyludzkimi. To wszystko można zwalczyć przy pomocy rozmowy oraz specjalnych ćwiczeń, które znają jedynie wykwalifikowani psychologowie. A to przecież nie wszystko czym się zajmują. Dalej mamy kryzysy w związkach. Na zachodzie to niemal połowa wszystkich problemów, którymi zajmują się specjaliści. Inną rzeczą jest wypalenie zawodowe lub problem z pewnością siebie i motywacją do działania. Niektórzy przechodzą to dużo gorzej niż inni. Lekarstwem na to jest rozmowa z człowiekiem, który umie panować nad swoim umysłem i wie jak go oszukiwać. Ty też możesz się tego nauczyć.

Choroby ukryte w podświadomości

śpiąca kobietaNajtrudniejszy temat to oczywiście choroby psychiczne. Nie mówię tutaj o czystym szaleństwie. Takimi chorobami się na przykład fobie. Strach przed pająkami lub komunikacją miejską. Są setki a może i tysiące przypadków najróżniejszych fobii w pełni wyleczalnych. Depresja, uzależnienia oraz zaburzenia nastroju to już choroby cywilizacyjne. Nie tylko pracownicy korporacji ich doświadczają. Bardzo trudnym i rzadkim zagadnieniem są zaburzenia osobowości. To coś z czym trudno walczyć samemu. Można powiedzieć, że człowiek nie zdaje sobie sprawy ze swojej drugiej twarzy jaka skrywa się głęboko w umyśle. Psycholog potrafi ją szybko wykryć i przy regularnych spotkaniach stłumić by przywrócić równowagę.

Więcej o podejściu terapeutów do pacjenta oraz rodzajach pomocy świadczonej przez psychologów w Warszawie znajdziecie pod tym adresem: http://www.strefamysli.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.