Czym się kierować przy wyborze odzieży ochronnej w sklepie BHP?

odziez ochronna

Otwierasz firmę budowlaną i chcesz zaopatrzyć swój zespół w odzież ochronną najlepszej jakości? A może zaopatrzasz dużą korporację, która zajmuje się substancjami chemicznymi? Jeśli zastanawiasz się, jaka odzież ochronna sprawdzi się w Twojej pracy najlepiej, zapoznaj się z tymi kryteriami i wybierz najlepszą opcję z możliwych!


Odzież ochronna, czyli jaka

Dostępna w sklepie BHP odzież ochronna może charakteryzować się odpornością na bardzo różne czynniki. Inaczej będzie wyglądał strój roboczy pracownika placu budowy, pracownika hali czy elektrowni. Niezależnie od tego, czy będą to buty robocze czy produkty chroniące twarz, drogi oddechowe czy słuch pracownika – odzież ochronna musi być dostosowana do miejsca pracy tak, aby zepewniała pracownikom 100% ochronę i bezpieczeństwo. Jakie są kryteria wyboru dobrego ubrania pracowniczego?

Podział odzieży ochronnej zgodnie z ryzykiem

Wyróżnia się trzy typy odzieży ochronnej pod względem poziomu ryzyka, na jakie narażony jest pracownik:

  1. Odzież, która chroni przed minimalnymi zagrożeniami, a poziom jej skuteczności ocenia użytkownik. Zalicza się tutaj tak zwaną odzież roboczą oraz odzież, którą wykonano z tkanin łatwopalnych, kwasoochronnych czy pyłoochronnych, które jednak nie muszą spełniać odgórnie narzuconych kryteriów norm BHP. Odzież należąca do tej kategorii ma za zadanie chronić przed takimi zjawiskami jak: czynniki atmosferyczne (deszcz, mróz), powierzchowne uszkodzenia mechaniczne czy zabrudzenia bez szkodliwości dla zdrowia człowieka.
  2. Odzież, która chroni pracownika przed czynnikiem niezagrażającym jego życiu lub zdrowiu, jak również nie powodującym trwałego uszczerbku na jego zdrowiu. Zalicza się tutaj odzież, która chroni przed przecięciem, niweluje lub eliminuje zagrożenia podczas spawania, jak również odzież odstrzegawczą, stosowaną przez służby drogowe.
  3. Odzież dostosowaną do ochrony przed zagrożeniem życia lub zdrowia pracownika. Zalicza się tutaj odzież specjalistyczną, która ma za zadanie chronić pracownika przed czynnikami o szczególnie niezbezpiecznym wpływie na jego zdrowie i życie. Do odzieży ochronnej, która należy do tej kategorii zalicza się odzież chroniącą między innymi przed: temperaturą poniżej 50°C, temperaturą przekraczającą 100°C. promieniowaniem jonizującym, płomieniem oraz rozpryskami subtancji o wysokiej temperaturze.

Zakupując odzież ochronną warto pamiętać o tym, aby zapoznać się z cechami danego produktu. Dzięki czemu będziesz w stanie wybrać najlepszy produkt, który będzie w pełni dostosowany do warunków panujących w Twoich zakładzie pracy bądź w zakładzie, dla którego robisz zaopatrzenie. Wykonane z odpowiednich, dopasowanych do warunków miejsca pracy buty robocze, kamizelki, okulary czy rękawice ochronne to gwarancja bezpieczeństwa pracowników, większego komfortu i profesjonalnie wykonywanej pracy. Wybierz dobry sklep BHP i zainwestuj w dobrą odzież ochronną, a zainwestujesz w przyszłość swojej firmy!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Przemysł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.