Jak zostać profesjonalną stylistką rzęs? cz. 1

Niemalże każda kobieta, bez względu na wiek, marzy o długich i gęstych rzęsach. Między innymi dlatego coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszą się nowoczesne salony kosmetyczne oferujące przedłużanie rzęs. Powstają również studia specjalizujące się w stylizacji oprawy oczu. Praca w roli stylistki rzęs może okazać się nie tylko ciekawym hobby czy sposobem na życie, ale również początkiem fantastycznej przygody.

Odpowiednie szkolenie

Stylizacja rzęs wymaga przede wszystkim cierpliwości i precyzji. Dlatego też zawód ten przeznaczony jest głównie dla osób spokojnych, dokładnych, posiadających doskonały wzrok oraz zdolności manualne. Możliwość wykonywania zabiegów przedłużania, zagęszczania czy pielęgnacji rzęs i brwi nierozerwalnie wiąże się z koniecznością zdobycia odpowiedniej wiedzy podczas specjalistycznych szkoleń i kursów, a także bezustannego jej poszerzania. Profesjonalne kursy, trwające od kilku godzin do kilku dni, prowadzą nie tylko odpowiednio wykwalifikowane i doświadczone instruktorki w swoich studiach rzęs. Oferują ją również szkoły oferujące naukę różnorodnych zawodów w systemie eksternistycznym. Po ukończeniu szkolenia stylistka powinna umieć między innymi: rozpoznać cykl życia rzęsy, dobrać grubość, długość i stopień podkręcania rzęs syntetycznych do kształtu oka klientki. Ważna jest także znajomość poszczególnych produktów oraz chorób i dolegliwości, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu.

Odpowiedni lokal

Stylistka rzęs wprawdzie coraz częściej znajduje zatrudnienie w studiach urody, ale większość ekspertek decyduje się na własną działalność. Bardziej odważne panie zakładają duże studia pielęgnacji i przedłużania rzęs lub współpracują z wybranymi salonami kosmetycznymi. Własną działalność należy rozpocząć przede wszystkim od znalezienia lokalu. Ten musi być zadbany, odpowiednio przygotowany i wyposażony, a także dopuszczony do eksploatacji przez sanepid.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.