Czym charakteryzuje się taśma pakowa Hot-Melt?

Taśmy pakowe Hot-Melt to produkty, w których nośnikiem klejącym jest wytrzymała folia BOPP. Wyróżnia je wyjątkowa wytrzymałość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Ich stosowanie znacznie zwiększa ergonomię pracy przy pakowaniu kartonów. Taśmy pakowe Hot-Melt są najbardziej uniwersalnymi taśmami dostępnymi na rynku, a dzięki swoim walorom cieszą się uznaniem coraz większej liczby klientów.

rekuperacja

Czym jest Rekuperacja? O Rekuperacji słów kilka

W większości wypadków nasze domy opierają się o klasyczny system wentylacji grawitacyjnej. Chociaż jest to zdecydowanie najtańszy i najprostszy system cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, to właściwie na tym kończą się jego zalety. Z tego powodu spora część osób rozważa instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji. Czym jest i w jaki sposób działa ten system wentylacyjny?

rekuperacja

Rekuperacja – o czym mowa w praktyce?

Rekuperacja to nowoczesny system wentylacji, który znajduje zastosowanie zarówno w obiektach mieszkalnych, firmach przemysłowych, jak i biurach. Zastępuje coraz częściej tradycyjną metodę grawitacyjną. Na czym polega działanie tego systemu? Wyjaśniamy.

fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne dla przedsiębiorstw – dlaczego firmy powinny zainteresować się energią słoneczną?

Prowadzenie biznesu zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Wiąże się wieloma wyrzeczeniami, ciężką pracą oraz ciągłą optymalizacją kosztów, która ma za zadanie sprawić, że firma nie przestanie się rozwijać w obliczu nieustających wzrostów cen transportu i energii. Jednym ze sposobów na obniżenie rachunków jest inwestycja w fotowoltaikę – jakim przedsiębiorstwom się to opłaca i jakie korzyści może dać postawienie na energię słoneczną?

wech

Niedoceniony węch w leczeniu!

Już tysiące lat temu człowiek, który wrzucał drewno do ogniska, musiał czuć, że nadaje mu ono charakterystyczny zapach, który albo pobudza, albo przynosi ukojenie. Najlepiej poznaną pod tym względem cywilizacją są Egipcjanie. Co obecnie może nam, współczesnym, przypominać tego typu działania? Oczywiście aromaterapia, która jest niedoceniana wśród społeczeństwa!

fotowoltaika

Odnawialne źródła energii – dlaczego warto postawić na fotowoltaikę już teraz?

Fotowoltaika, pompy ciepła, elektrownie wiatrowe – wszystkie te rzeczy łączy jedna myśl przewodnia, mianowicie wykorzystanie OZE jako źródła ich działania. OZE, czyli odnawialne źródła energii, cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie i stanowi jeden ze sposobów na ograniczenie ryzyka, związanego ze zmianami klimatu. Dzisiaj nieco się im przyjrzymy w kontekście konkretnych rozwiązań – dlaczego na pompę ciepła czy na fotowoltaikę w Polsce warto zdecydować się już teraz?

robot koszący Husqvarna kosi trawę przed domem

Czas to pieniądz! Robot koszący, czyli oszczędność czasu i pracy w ogrodzie

Piękny ogród to zarówno imponująca, zaprojektowana profesjonalnie zielona przestrzeń, jak również całkiem nieduży przydomowy teren. Zawsze istotna jest prawidłowa pielęgnacja, a oprawę dla drzew, krzewów czy kwiatów stanowi zadbany trawnik. Wymaga on odpowiednich zabiegów i systematycznej pracy, a jednym z kluczowych zadań będzie koszenie trawy. Mało kto lubi to dość uciążliwe i hałaśliwe zajęcie. Jak zapewnić trawnikowi idealne „strzyżenie” i uniknąć uciążliwego zadania? Rozwiązaniem są nowoczesne i wydajne roboty koszące. Zadbany trawnik? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa Zadbany trawnik stanowi idealne tło dla całej ogrodowej aranżacji. Wymaga jednak systematycznych zabiegów. Aby trawnik wyglądał „jak z obrazka” niezbędne są następujące zabiegi: wertykulacja

trzy smartfony stoją na biurky

Kiedy wymienić smartfona?

Smartfony na stałe wpisały się w niemal każdy aspekt naszego życia. Posługujemy się nimi, aby podtrzymać kontakty z rodziną czy znajomymi, ale również traktujemy często jako mobilne biuro, przenośny dysk czy centrum rozrywkowe. Wielu z nas, nie wyobraża sobie życia bez ulubionego urządzenia, dlatego, gdy zaczyna wolniej pracować lub częściej się zawiesza, decydujemy się na zakup nowego telefonu. Oto kilka innych oznak dotyczących tego, kiedy wymienić smartfona na nowszy model.

duży smartphone trzymany w dłoni

Jaki powinien być dobry smartfon?

Jeżeli planujesz zakup lub wymianę telefonu z pewnością Twoją głowę zaprząta myśl: jaki powinien być dobry smartfon, abyś mógł być z niego naprawdę zadowolony. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy wyborze – modą, ceną, wyglądem? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Jaki powinien być dobry smartfon? Najważniejsze parametry Rynek smartfonów oferuje przyszłym użytkownikom niezliczoną ilość modeli tych urządzeń. To powoduje, że z jednej strony mamy duży wybór, z drugiej zaś spory problem z tym, by wybrać naprawdę dobre, trwały i niezawodny telefon. Teoretycznie każdy z nas ma też własne wyobrażenie na temat tego, jaki powinien być dobry smartfon.

kurs fotografii - nauczyciel z aparatem

Kurs fotografii Warszawa – najlepszy kurs z Akademią Nikona

Marzy Ci się solidny i profesjonalny kurs fotografii Warszawa? Akademia Nikona ma dla Ciebie ciekawą ofertę. Zobacz, czego możesz się nauczyć, jaki jest program zajęć oraz jakie korzyści osiągniesz, zapisując się właśnie do tej prestiżowej szkoły dla fotografów. Kurs fotografii Warszawa z Akademią Nikona – oferta Akademia Nikona to wyjątkowa szkoła dla pasjonatów fotografii. Wyjątkowa, bo zatrudniana w niej kadra składa się z pasjonatów fotografii – doświadczonych ekspertów i mistrzów w swoim fachu, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi. Kursy fotografii w Akademii Nikona różnią się też od wielu podobnych, gdyż prowadzący zajęcia chętnie dzielą się

Sprzedaż autonomicznych robotów mobilnych MiR wzrosła o 42% w 2021 roku

Wzrost, w tym rekordowe przychody w grudniu, przypisuje się nowym sektorom wdrażającym roboty AMR do transportu lekkich i ciężkich materiałów w wymagających środowiskach produkcyjnych i magazynach logistycznych

Odense, Dania, 31 stycznia 2022 r. – Mobile Industrial Robots (MiR), światowy lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (ang. autonomous mobile robots, AMR), odnotował 42% wzrost sprzedaży w 2021 r. w stosunku do roku poprzedniego. Grudzień był dla firmy rekordowym miesiącem, w którym dostarczono do klientów blisko 300 robotów, więcej niż w jakimkolwiek poprzednim miesiącu.

„W 2021 roku odnotowaliśmy znaczny wzrost pomimo niedoborów komponentów, ponieważ klienci dostrzegają wartość naszych bezpiecznych, niezawodnych i łatwych we wdrożeniu systemów AMR” mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR. „W nowy rok wchodzimy z bardzo dużą liczbą zamówień oraz oczekiwaniami, że wzrost będzie kontynuowany”.

Nowe sektory odkrywają mocniejsze roboty mobilne MiR

Odkąd MiR wprowadził na rynek pierwszego robota w 2015 roku, rozwiązania firmy okazały się szczególnie popularne w przemyśle samochodowym i elektronicznym. Do głównych, międzynarodowych klientów należą m.in.: Toyota, Ford i Faurecia. Podczas gdy rynki te nadal inwestują w roboty AMR, MiR obecnie odnotowuje również dużą sprzedaż ze strony firm z sektora logistyki i dóbr szybkozbywalnych (FMCG), które chcą zoptymalizować oraz zautomatyzować transport wewnętrzny. Nowe i mocniejsze roboty MiR – MiR600 i MiR1350, oba wprowadzone na rynek w 2021 roku – są najlepiej sprzedającymi się robotami w nowych sektorach.

„Nowe roboty wyraźnie poszerzyły nasz rynek, ponieważ możemy działać w wielu różnych środowiskach i transportować cięższe materiały” – dodaje Søren E. Nielsen. „Inne nowe rozwiązanie wprowadzone w zeszłym roku, MiR250 Hook, również cieszy się dużą popularnością w sektorze logistycznym, który czekał na metodę usprawnienia holowania wielu rodzajów wózków transportowych. Ekscytujące jest obserwowanie korzyści, jakie odnoszą firmy po wdrożeniu tych nowych rozwiązań”.

Skuteczne zarządzanie flotą ma kluczowe znaczenie

W ramach postępującego globalnego trendu transportu autonomicznego coraz więcej firm koncentruje się na tym, w jaki sposób można zintegrować roboty AMR z innymi rozwiązaniami z obszaru automatyzacji. Aby sprostać tej potrzebie, klienci w dużej liczbie projektów stosują MiRFleet – oprogramowanie MiR do zarządzania flotą.

„Nasi klienci koncentrują się na tym, aby jak najefektywniej wykorzystywać wiele robotów mobilnych jednocześnie, a MiRFleet odgrywa kluczową rolę w realizacji tego celu” – mówi prezes MiR. „Bez względu na branżę, każda firma ma rygorystyczne wymagania dotyczące łatwości obsługi, nawigacji, skalowalności i bezpieczeństwa, dlatego przedsiębiorstwa doceniają naszą zdolność do integrowania kompletnych, niezawodnych rozwiązań ze sobą oraz z ich własnymi systemami IT. Możliwość wyboru przez MiRFleet optymalnych tras dla robotów AMR znacząco wpływa na wykorzystanie ich pełnego potencjału”.

MiR rośnie, aby zaspokoić popyt

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, MiR planuje kontynuować rekrutację w 2022 roku. Firma oferuje ponad 50 miejsc pracy w swojej siedzibie w Danii oraz na całym świecie, w tym w Ameryce Północnej, która jest najszybciej rozwijającym się rynkiem dla MiR. Główne biuro firmy docelowo będzie się mieścić w planowanym Cobot Hub w Odense, budowanym we współpracy z Universal Robots, liderem na rynku robotów współpracujących. Więcej informacji na temat możliwości zatrudnienia w MiR: https://www.mobile-industrial-robots.com/career/

O autorze

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.