Skoda stawia na LPG

licznik
źródło: https://pixabay.com/pl/

Kupując nowe auto z salonu wybieramy jednostkę napędowa pomiędzy dieslem a silnikiem benzynowym. Mamy jeszcze hybrydy, które korzystają z dodatkowego napędu elektrycznego. Ale one wciąż trzymają się na uboczu i są dostępne w niewielu miejscach w Polsce. Zarówno diesel jak i benzyna nie należą do tanich paliw w naszym kraju. Najbardziej opłacalne jest jeżdżenie na gazie. Czeski producent samochodów Skoda chcąc zdobyć nowych nabywców stosuje wszystkie chwyty łącznie z instalacją zbiornika na gaz w swoich nowych modelach.

Oszczędzamy z LPG

octavia
źródło: https://pixabay.com/pl/

Na wykresach, które znajdziemy pod tym adresem ( http://www.skoda-auto.pl/oferta/auto-z-lpg/auto-z-lpg ) znajduje się porównanie przejechanej trasy przy zakupie paliwa w cenie 100 złotych. Instalacja gazowa odstawia konkurencje daleko w tyle. Prawie 900 kilometrów, to świetny wynik zważywszy, że większość aut osobowych Skody pali średnio 5 litrów na sto kilometrów. Kierowcy mogą nie osiągnąć takiego wyniki ze względu na brak zastosowania niektórych elementów eko jazdy. Ale w trasie trzymając stałą prędkość faktycznie spalanie powyżej 7 litrów praktycznie się nie zdarza. Oszczędności w pierwszych 3-4 latach z eksploatacji takiego samochodu są wysokie i mogą zwrócić nam sporą część ceny pojazdu oraz instalacji gazowej w samochodzie.

Jaka to instalacja LPG?

Firma odpowiedzialna za instalacje gazowe w autach Skody, to Landi Renzo z siedzibą w Warszawie. W swojej ofercie posiada systemy sekwencyjne do różnych rodzajów silnika. Oprócz tego zajmuje się serwisem i sprzedażą części zamiennych do LPG. Jakość produktów oraz usług tej firmy jest bardzo wysoka. Dlatego cena instalacji jest wyższa niż gdyby chcieć ją zamontować u pierwszej lepszej małej firmy. Ale w związku z tym, że instalacje mają działać w nowych samochodach prosto z salonu jest to niezbędny koszt, który trzeba ponieść. Firma Landi Renzo zbiera również pozytywne opinie za szkolenia, które można u nich ukończyć. Mechanik może powiększyć swoje kompetencje zdobywając na przykład tytuł „montażysty samochodowych instalacji LPG”. Więcej szczegółów na ich stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.