Jedna afera nie popsuje wizerunku marki

śniadanie
źródło: https://pixabay.com/pl/

Na pewno słyszeliście o aferze jednej z największych samochodowych marek Europy. Przekłamania w emisji spalin w jednym modelu auta odbiły się szerokim echem na świecie. Co ciekawe, nie jest to jakiś wielki zarzut ze strony klienta. Niemniej, niektórzy mogą poczuć się oszukani. Afer związanych z jednym tylko produktem będącym w jakiś sposób wadliwy było mnóstwo. Wiele z nich skończyło się w sądzie, zaś inne mocno nadszarpnęły wizerunek marki. Po pewnym czasie wszystko wróciło do normy i mało kto pamiętał o wpadce.

Nestle i dania dla dzieci

niemowle
źródło: https://pixabay.com/pl/

Dosyć duża międzynarodowa afera dotyczyła jednego z dań dla dzieci sprzedawanego w słoiczkach. Dokładnie chodziło o kawałek szkła znaleziony w kaszce dla dzieci o smaku bananowym. Był to bodajże jedyny przypadek, ale tak mocno go nagłośniono, że wiele konsumentów (matek małych dzieci) zaczęło zmieniać markę dotychczasowych dań gotowych dla swoich maluchów. We Francji wycofano nawet ten smak kaszek by uspokoić konsumentów. Przypadek ten nie został odkryty w naszym kraju. Słowa pewnej piosenki mówią „wszystko się może zdarzyć”. Ale przypadek z kawałkiem szkła w daniu dla dzieci nie potwierdza żadnej reguły. Na dobrą sprawę takie rzeczy mogą zdarzyć się wszędzie. Dlatego trzeba być przezornym. Wszystkie produkty spożywcze dla dzieci przechodzą testy jakości i bezpieczeństwa. Tak samo jak samochody czy samoloty, którymi lata milion ludzi każdego dnia.

Jak Nestle odniosło się do całej afery: http://www.nestle.pl/pl/media/pressreleases/szklo2

Ważne by przyznać się do błędu

Gdyby znaleźć firmy, które naprawdę skopały sprawę trzeba by zmienić cel na branżę gier wideo. Ostatnia afera z nowym „Batmanem” w wersji PC pokazała, że ludzie nie lubią być oszukiwani. Mocno niedopracowana na komputery osobiste wersja gry była chwilami kompletnie niegrywalna nawet na dobrym sprzęcie. W dzisiejszych czasach jednym ratunkiem dla ludzi jest oczekiwanie na łatki producenta, które mają na celu poprawę optymalizacji. Nawet nasz Wiedźmin 3 z tego roku nie ustrzegł się wielu problemów na starcie. Wpadki zdarzają się nawet najlepszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.