Papier przyszłości

E – papier, zwany również papierem elektronicznym, stanowi prawdziwą, innowacyjną rewolucję na światowym rynku elektronicznym. Daje współczesnemu człowiekowi wręcz nieograniczone możliwości wykorzystania tej technologii w codziennych sytuacjach oraz różnych dziedzinach życia.

E – papier i jego zastosowanie

Papier elektroniczny oznacza rodzaj wyświetlacza, który pod względem wielkości i elastyczności do złudzenia przypomina klasyczny papier. Umożliwia tworzenie własnych, osobistych notatek za pośrednictwem odpowiednich narzędzi (takich jak np. łówek elektroniczny czy specjalny rysik) lub odczytywanie elektronicznie zapisanego tekstu. Wyposażony w charakterystyczny, mocno kontrastowy i wyraźny obraz w kilkunastu odcieniach szarości oraz właściwe katy widzenia sprawiają, że technologia e – papieru, pozwala na długie, a przy tym komfortowe korzystanie z urządzenia. Nowoczesny, ergonomiczny ekran, doskonale zastępujący tradycyjną kartkę papieru, pozwala przede wszystkim skutecznie chronić środowisko naturalne. Technologia e – papieru obecnie wykorzystywania jest na szeroką skalę, głównie przy produkcji zegarków elektronicznych oraz wyświetlaczy telefonów komórkowych, które dzięki temu zużywają znacznie mniej energii. Coraz częściej papier elektroniczny jest stosowany również w marketingu i reklamie (banery reklamowe, panele sterujące i wiele innych).

www.swiatczytnikow.pl

Jak działa e – papier?

E –papier składa się z milionów mikrokapsułek, wypełnionych cząsteczkami zarówno białego jak i czarnego pigmentu, które za pośrednictwem impulsów elektrycznych tworzą piksele. Czarny pigment w mikrokapsułkach jest widoczny nie tylko w naturalnym, dziennym świetle, ale również w…sztucznym. Ekran, zbudowany właśnie w ten sposób, nie wymaga bezustannego, stałego zasilania do wyświetlania statycznego obrazu, ponieważ prąd jest pobierany wyłącznie przy zmianie stanu pikseli (czyli do przełączania stron). Dzięki temu urządzenie może działać nawet kilka tygodni, bez konieczności doładowania.

www.libranova.eu

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.