Nauka angielskiego dla certyfikatów i referencji pracowniczych

tablica
źródło: https://pixabay.com/pl/

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym, bardzo łatwo ocenić na jakim poziomie jest wasza znajomość językowa. Nie potrzeba do tego żadnych certyfikatów. Jednak posiadanie takiego dokumentu wpisanego w CV daje większe szanse na dostanie się na rozmowę kwalifikacyjną. Posiadanie udokumentowanej znajomości języka na jednym z kilku poziomów jest informacją zarówno dla pracodawcy jak i klienta, którego mogą zainteresować wasze usługi. Czym charakteryzują się takie dokumenty referencyjne i gdzie można je zdobyć?

Poziomy i uprawnienia języka angielskiego

wykres
źródło: https://pixabay.com/pl/

Wśród języków używanych w Europie tylko Niemiecki może poszczycić się zbliżoną ilością certyfikatów do uniwersalnego języka angielskiego. W Polsce zdobędziecie klasyfikację CEFR, na którą składa się 6 poziomów, z którego każdy posiada od 2 do 4 stopni zaawansowania. Przykładem może być poziom B1, w którym znajdują się stopnie pośrednie pierwszego i drugiego stopnia. Oprócz tego są jeszcze dwa niższe stopnie aspirujące do „pośredniego”. Najwyższy ze wszystkich poziom C1+ posiada stopień Master 1 i 2, które dają możliwość podjęcia pracy za granicą na wysokim stanowisku wymagającym idealnej znajomości języka. Więcej poziomów oraz informacji o każdym z nich znajdziecie na stronie speak-up (http://www.edulider.pl/rozwoj/nauka-angielskiego-tylko-w-szkole-speak), w zakładce „metoda” a następnie „poziomy”.

Wstępne przygotowanie do międzynarodowych egzaminów

angielskiego
źródło: https://pixabay.com/pl/

University of Cambridge ESOL examinations, to najbardziej prestiżowe kursy językowe, które cenione są na całym świecie. Ucząc się języka angielskiego w polskiej szkole speak-up można wybrać zajęcia przygotowujące do szkoleń odbywających się za granicą. W ich skład wchodzi Cambridge English Language Assassment. Egzaminy FCE i CAE w tej szkole językowej mają własne unikalne metody sprawdzania wiedzy. Chcąc zdać je na piątkę, niezbędne jest dodatkowe szkolenie w gronie specjalistów, którzy sami zdawali taki egzamin. Wśród ludzi decydujących się na zdawanie CAE (egzamin dla zaawansowanych) są trenerzy zachowań (coach) oraz różnego rodzaju menedżerowie, specjaliści od reklamy, trenerzy personalni oraz informatycy i programiści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.