Kominek do domu pasywnego o wysokiej efektywności energetycznej

źródło: https://pixabay.com/

W krajach, w których panuje sroga, nieprzewidywalna zima dom pasywny nigdy nie zapewni dostatecznie wysokiej temperatury w pomieszczeniach. Osoby mieszkające „na blokach”, które zimą mają w swoich mieszkaniach ponad 24 stopnie, nie zniosłyby temperatury w okolicach 19 stopni Celsjusza. Dodatkowy system ogrzewania gazem lub drewnem w kominku wydaje się najlepszym pomysłem na okres jesienno-zimowy. Kominek z płaszczem wodnym to szczególnie polecany system dla domów, które oprócz ekologii dbają również o niskie rachunki.

Musisz to wiedzieć, przed zakupem

kominek
źródło: https://pixabay.com/

Wysoka sprawność energetyczna to termin, który pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Wpisuje się w nią kominek wodny, który przy pomocy płaszcza wodnego (http://kratki.com/sklep/pl/category/2/wklady-kominkowe/3) kumuluje dodatkową energię cieplną odebraną ze spalin. Oddaje ją do systemu grzewczego, utrzymując stabilną temperaturę w grzejnikach przez wiele godzin. Z takim systemem podkładanie drewna do kominka jest rzadsze, co przekłada się na oszczędności. Wiele mówi się teraz o smogu, który wydobywa się ze starych kotłów. Prawda jest taka, że nawet nowe kotły mogą być trucicielami naszego środowiska. System wprowadzony w kominkach z płaszczem wodnym redukuje ilość spalin trafiających do atmosfery, ponieważ jak wcześniej wspomniałem dodatkowa energia, pozyskiwana jest właśnie z nich. Jeżeli nauczymy się właściwie palić drewnem i węglem w tym samym czasie, to uzyskamy jeszcze większą ekologię spalania.

Suche paliwo pomaga w oszczędzaniu

opał
źródło: https://pixabay.com/

Suchy drewno to podstawowy surowiec opałowy w tego rodzaju kominku. Podkreślam słowo suche, ponieważ to ono zapewnia wcześniej wspomnianą wysoką sprawność energetyczną. Przy dobrze wysuszonym drzewie, ograniczamy ilość podkładania opału w ciągu doby do trzech razy, przy dniach mroźnych. Walory wizualne palącego się ognia w kominku, również zapewnia drewno suszone od 1 do nawet 2 lat! Mokre jest nie tylko nieefektywne, ale również mocno brudzące wnętrze smołą i sadzą.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Szczelna stalowa obudowa kominka wodnego i ceramiczne wnętrze wytrzymuje nawet 800 stopni Celsjusza. Solidne spawy i łączenia nie mają prawa rozszczelnić się nawet po wielu latach użytkowania. A drzwiczki, które pełną również rolę estetycznego okienka, dla palącego się płomienia posiadają ozdobną i bardzo odporną na wysokie temperatury szybkę. Gwarancja 5 lat sprawnego działania obowiązuje dla każdego markowego kominka. O bezpieczeństwo jego użytkowania w domu nie trzeba się martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.