Czym charakteryzuje się taśma pakowa Hot-Melt?

Taśmy pakowe Hot-Melt to produkty, w których nośnikiem klejącym jest wytrzymała folia BOPP. Wyróżnia je wyjątkowa wytrzymałość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Ich stosowanie znacznie zwiększa ergonomię pracy przy pakowaniu kartonów. Taśmy pakowe Hot-Melt są najbardziej uniwersalnymi taśmami dostępnymi na rynku, a dzięki swoim walorom cieszą się uznaniem coraz większej liczby klientów.

rekuperacja

Czym jest Rekuperacja? O Rekuperacji słów kilka

W większości wypadków nasze domy opierają się o klasyczny system wentylacji grawitacyjnej. Chociaż jest to zdecydowanie najtańszy i najprostszy system cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, to właściwie na tym kończą się jego zalety. Z tego powodu spora część osób rozważa instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji. Czym jest i w jaki sposób działa ten system wentylacyjny?

rekuperacja

Rekuperacja – o czym mowa w praktyce?

Rekuperacja to nowoczesny system wentylacji, który znajduje zastosowanie zarówno w obiektach mieszkalnych, firmach przemysłowych, jak i biurach. Zastępuje coraz częściej tradycyjną metodę grawitacyjną. Na czym polega działanie tego systemu? Wyjaśniamy.

fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne dla przedsiębiorstw – dlaczego firmy powinny zainteresować się energią słoneczną?

Prowadzenie biznesu zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Wiąże się wieloma wyrzeczeniami, ciężką pracą oraz ciągłą optymalizacją kosztów, która ma za zadanie sprawić, że firma nie przestanie się rozwijać w obliczu nieustających wzrostów cen transportu i energii. Jednym ze sposobów na obniżenie rachunków jest inwestycja w fotowoltaikę – jakim przedsiębiorstwom się to opłaca i jakie korzyści może dać postawienie na energię słoneczną?

wech

Niedoceniony węch w leczeniu!

Już tysiące lat temu człowiek, który wrzucał drewno do ogniska, musiał czuć, że nadaje mu ono charakterystyczny zapach, który albo pobudza, albo przynosi ukojenie. Najlepiej poznaną pod tym względem cywilizacją są Egipcjanie. Co obecnie może nam, współczesnym, przypominać tego typu działania? Oczywiście aromaterapia, która jest niedoceniana wśród społeczeństwa!

fotowoltaika

Odnawialne źródła energii – dlaczego warto postawić na fotowoltaikę już teraz?

Fotowoltaika, pompy ciepła, elektrownie wiatrowe – wszystkie te rzeczy łączy jedna myśl przewodnia, mianowicie wykorzystanie OZE jako źródła ich działania. OZE, czyli odnawialne źródła energii, cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie i stanowi jeden ze sposobów na ograniczenie ryzyka, związanego ze zmianami klimatu. Dzisiaj nieco się im przyjrzymy w kontekście konkretnych rozwiązań – dlaczego na pompę ciepła czy na fotowoltaikę w Polsce warto zdecydować się już teraz?

robot koszący Husqvarna kosi trawę przed domem

Czas to pieniądz! Robot koszący, czyli oszczędność czasu i pracy w ogrodzie

Piękny ogród to zarówno imponująca, zaprojektowana profesjonalnie zielona przestrzeń, jak również całkiem nieduży przydomowy teren. Zawsze istotna jest prawidłowa pielęgnacja, a oprawę dla drzew, krzewów czy kwiatów stanowi zadbany trawnik. Wymaga on odpowiednich zabiegów i systematycznej pracy, a jednym z kluczowych zadań będzie koszenie trawy. Mało kto lubi to dość uciążliwe i hałaśliwe zajęcie. Jak zapewnić trawnikowi idealne „strzyżenie” i uniknąć uciążliwego zadania? Rozwiązaniem są nowoczesne i wydajne roboty koszące. Zadbany trawnik? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa Zadbany trawnik stanowi idealne tło dla całej ogrodowej aranżacji. Wymaga jednak systematycznych zabiegów. Aby trawnik wyglądał „jak z obrazka” niezbędne są następujące zabiegi: wertykulacja

trzy smartfony stoją na biurky

Kiedy wymienić smartfona?

Smartfony na stałe wpisały się w niemal każdy aspekt naszego życia. Posługujemy się nimi, aby podtrzymać kontakty z rodziną czy znajomymi, ale również traktujemy często jako mobilne biuro, przenośny dysk czy centrum rozrywkowe. Wielu z nas, nie wyobraża sobie życia bez ulubionego urządzenia, dlatego, gdy zaczyna wolniej pracować lub częściej się zawiesza, decydujemy się na zakup nowego telefonu. Oto kilka innych oznak dotyczących tego, kiedy wymienić smartfona na nowszy model.

duży smartphone trzymany w dłoni

Jaki powinien być dobry smartfon?

Jeżeli planujesz zakup lub wymianę telefonu z pewnością Twoją głowę zaprząta myśl: jaki powinien być dobry smartfon, abyś mógł być z niego naprawdę zadowolony. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy wyborze – modą, ceną, wyglądem? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Jaki powinien być dobry smartfon? Najważniejsze parametry Rynek smartfonów oferuje przyszłym użytkownikom niezliczoną ilość modeli tych urządzeń. To powoduje, że z jednej strony mamy duży wybór, z drugiej zaś spory problem z tym, by wybrać naprawdę dobre, trwały i niezawodny telefon. Teoretycznie każdy z nas ma też własne wyobrażenie na temat tego, jaki powinien być dobry smartfon.

kurs fotografii - nauczyciel z aparatem

Kurs fotografii Warszawa – najlepszy kurs z Akademią Nikona

Marzy Ci się solidny i profesjonalny kurs fotografii Warszawa? Akademia Nikona ma dla Ciebie ciekawą ofertę. Zobacz, czego możesz się nauczyć, jaki jest program zajęć oraz jakie korzyści osiągniesz, zapisując się właśnie do tej prestiżowej szkoły dla fotografów. Kurs fotografii Warszawa z Akademią Nikona – oferta Akademia Nikona to wyjątkowa szkoła dla pasjonatów fotografii. Wyjątkowa, bo zatrudniana w niej kadra składa się z pasjonatów fotografii – doświadczonych ekspertów i mistrzów w swoim fachu, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi. Kursy fotografii w Akademii Nikona różnią się też od wielu podobnych, gdyż prowadzący zajęcia chętnie dzielą się

Fine food experience – prezent dla kobiety, który zachwyci

Kwiaty, czekoladki, kino… W obliczu szerokiego dostępu do produktów i usług trudno znaleźć pomysł na prezent, który będzie dziś prawdziwie niepowtarzalny. Marcin Przybysz, szef kuchni restauracji Epoka podpowiada, że wyjątkowe doświadczenie jest tym, czym skutecznie zaskoczymy kobiety z okazji ich święta. Jakie doświadczenie ma na myśli?

Jedyne w swoim rodzaju

W świecie względnego dobrobytu i swobodnego dostępu do wielu dóbr nie jest łatwo ofiarować komuś prezent, który rzeczywiście poruszy, zaintryguje czy wzbudzi niewymuszony zachwyt. Co dać kobiecie, która, mówiąc potocznie, mogłaby mieć niemal wszystko? Podpowiedź wskazuje Marcin Przybysz, szef kuchni ekskluzywnej restauracji Epoka, mieszczącej się w budynku Hotelu Europejskiego w sercu Warszawy.

Doświadczenie. Niepowtarzalne, ciekawe, wyjątkowe – to z pewnością poruszy i nie pozwoli o sobie na długo zapomnieć. Z racji zamiłowania i ogromnej pasji, nie mógłbym oczywiście pominąć doświadczenia kulinarnego, które zawsze jest fascynującą przygodą, historią, intrygującym wspomnieniem.

Marcin Przybysz wyjaśnia dalej, że kulinarnym doświadczeniem, które ma zaskoczyć kobiety w dniu ich święta, jest fine food experience, czyli jedyne w swoim rodzaju przeżycie, w którym nasze zmysły stykają się z czymś więcej niż tylko wybornym jedzeniem. Na pytanie, czym jest fine food experience, odpowiada Antoine Azaïs, Dyrektor restauracji Epoka:

Jest to wyższy poziom «fine diningu». Nie mówimy więc już wyłącznie o wyjątkowych doświadczeniach zdobywanych przy stole, lecz o wrażeniach, które intrygują już od samego progu restauracji. Dbamy w tym nie tylko o serwowane Gościom kulinarne dzieła sztuki, ale również o ich całościowe doświadczenie w naszej przestrzeni. Spotkanie w Epoce można porównać do wycieczki pełnej ciekawostek gastronomicznych, kulturowych oraz historycznych, przeplatanych doznaniami smakowymi. Jak wskazują nasi Goście, «fine food experience» jest przygodą, która uzależnia, lecz za każdym razem jest zupełnie inna.

Przygoda ta oczywiście nie mogłaby się odbywać w zwyczajnym miejscu, dlatego wnętrze Epoki będzie na nią doskonałe. Królują w nim elegancja, poszanowanie stylu i subtelne motywy teatralne zamknięte w XIX-wiecznej architekturze. Za projekt Epoki odpowiada Boris Kudlička, scenograf m.in. Opery Narodowej, który z chęcią powraca w mury restauracji.

Epokowe doznania

Regularnie zmieniane menu degustacyjne liczące od kilkunastu do dwudziestu starannie i nietuzinkowo skomponowanych przepisów, które oszukują zmysły Gości jest tym, co zdecydowanie wyróżnia Epokę na kulinarnej mapie Polski. Co wyjątkowego znajdziemy w murach Epoki? Na przykład mizerię podaną w postaci zmrożonej kulki lodu podanej na łyżeczce, do tego zupę pomidorową w stałej konsystencji lub barszcz serwowany w roli deseru.

Gdy siadam z Gośćmi Epoki przy stole i wyjaśniam im podawane dania czy czytam stosowane receptury, spotykam się z pozytywnym zaskoczeniem wielu z nich. Jest to dla mnie niezwykle fascynujące, ponieważ czuję, że Goście są tym prawdziwie zainteresowani, niekiedy zszokowani i co więcej, głodni kolejnych doświadczeń. To zaś daje mi ogromną energię i motywację do tworzenia kolejnych przepisów – dodaje Marcin Przybysz.

Szef kuchni wyznaje także, że cieszy się, iż pomimo absolutnej wyjątkowości doświadczenia, wysokiego poziomu obsługi i szczególności miejsca, zespołowi udaje się przyjmować Gości bez niepotrzebnego onieśmielenia. Są oni zachęcani do swobodnej dyskusji, czemu sprzyja otwartość ludzi tworzących tę restaurację. Trudno znaleźć lepszy przepis na kolację z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

O autorze

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.