Chcesz lepiej zarządzać produkcją? Poznaj czujniki Balluff

czujniki

Przed współczesnymi fabrykami stoi wiele wyzwań. Dynamicznie zmieniające się wymogi unijne, wysoka konkurencyjność, rosnące wymagania klientów, braki kadrowe czy zawirowania gospodarcze w kraju i na świecie to tylko niektóre z nich. Aby sprostać wymienionym zmiennym, należy maksymalnie wykorzystać potencjał zakładu – czujniki Balluff potrafią to zrobić.

Balluff – czujniki wielozadaniowe rozwiązujące powszechne problemy

Balluff to pionierzy automatyki przemysłowej, zarówno od strony wprowadzania nowych rozwiązań do fabryk, jak i edukacji z zakresu zaawansowanych technologicznie narzędzi. Co w ofercie mają specjaliści Balluff? Czujniki optoelektroniczne i indukcyjne, systemy wizyjne, narzędzia RFID i Traceability, czy systemy z zakresu uczenia maszynowego.

Czujniki Balluff pomagają rozwiązać najpopularniejsze problemy, z którymi zmaga się większość fabryk zarówno z branży spożywczej czy automotive, jak i farmaceutycznej czy innych. Wśród funkcjonalności warto wymienić m.in.:

  • możliwość zaplanowania przestoju w fabryce, a co za tym idzie oddelegowania pracowników do domu, uniknięcia kosztów związanych z nieplanowaną awarią czy zachowanie ciągłości produkcji i wezwanie specjalisty od napraw,
  • kontrola takich parametrów, jak kształt, kolor, odległość czy grubość, i porównywanie ich ze wzorcem, co pozwala wytwarzać towary najwyższej jakości w sposób powtarzalny,
  • wykrywanie elementów charakterystycznych np. luminescencji, odcienia, różnic w kontraście czy koloru dzięki czemu można natychmiastowo odizolować wadliwy egzemplarz w procesie produkcji,
  • zastąpienie żmudnej, powtarzalnej pracy związanej z oceną jakości towarów, dzięki czemu wyeliminowany zostaje problem z brakami kadrowymi, a przy wsparciu czujników Balluff pracownicy mogą objąć bardziej wymagające, strategiczne projekty.

Co nowego proponuje Balluff? Czujnik indukcyjny idzie w odstawę

Funkcja czujnika Balluff teach-in umożliwia parametryzacje narzędzi, co z kolei pozwala na wykrywanie nieprawidłowości w opakowaniu czy samym wytwarzanym produkcie. Indywidualna parametryzacja pozwala dostosowanie czujnika do potrzeb różnych branż.

Warto nadmienić, że w porównaniu do czujnika indukcyjnego, narzędzia od Balluff mają większy zasięg działania, a wyposażenie w interfejs IO-link pozwala na zdalną parametryzację. Istnieje również możliwość zamówienia modułu w wersji miniaturowej, która świetnie sprawdzi się w zakładach o ograniczonej powierzchni lokalowej.

Postaw na wiedzę i doświadczenie Balluff. Czujniki to inwestycja, która się zwraca

Chcesz sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym i wznieść swój zakład produkcyjny na nowy wymiar wydajności? Zainwestuj w czujniki Balluff. Narzędzia mogą być dostosowane do wymogów specyficznego produktu lub miejsca, w którym znajduje się zakład. Automatyczna praca i parametryzacja czujników, oparta na zasadzie „plug and play” sprawia, że Twoi pracownicy zostaną odciążeni i będą mogli zostać oddelegowani do bardziej wymagających zadań. Już dziś poznaj szczegóły oferty i postaw na usprawnienie Twojego zakładu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Przemysł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.