Atak bakterii czy może wirus? – choroby sezonowe

leki
źródło: https://pixabay.com/pl

Biolodzy, lekarze i inni specjaliści badający wirusy do dziś nie mogą stwierdzić, czy są to organizmy żywe. My wiemy, że ich nadmierna obecność w naszym ciele powoduje powstawanie przeróżnych chorób. Mylimy je z chorobami na tle bakteryjnym, które wymagają antybiotyków. Natomiast wirusy powinny być leczone w inny sposób. Antybiotyki, to nie zabawka ani suplement diety. Powinniśmy korzystać z nich rozsądnie gdyż działają negatywnie także na naszą florę bakteryjną. A to skutkuje długim powrotem do naturalnego stanu, który trzeba wspomagać spożyciem probiotyków.

choroba
źródło: https://pixabay.com/pl/

Atakujący organizm wirus i objawy chorobowe jaki daje na pierwszy rzut oka jest łatwy do rozpoznania. Przykładem może być silny katar bądź zapalenie gardła. Nie odczuwamy żadnych innych objawów czy ogólnego osłabienia organizmu. Zwykle wirus skupia się na jednym elemencie naszego organizmu. Gdy zaatakuje gardło powoduje ból, pieczenie i kaszel. Gorączka może być niewielka lub prawie niewykrywalna. Wszystko zależy od układ odpornościowego. W tym przypadku należy zastosować leki przeciwwirusowe, które występują w dziesiątkach form. Są skuteczne w połączeniu z naturalnymi metodami powrotu do zdrowia opartymi o zdrowe żywienie, ciepły ubiór i ochronę zaatakowanego miejsca. Mimo iż lekarze mówią, że infekcja wirusowa trwa nawet do 7 dni musimy wiedzieć, że jej zaniedbanie może skończyć się stanem przewlekłym. Wirus może być w naszym ciele nawet miesiąc lub rok dając tylko część negatywnych objawów. Wtedy nawet lekarz nie jest pewny jak sobie poradzić ponieważ nie rozpoznaje choroby dokładnie. Dlatego niezbędne jest zarówno szybkie leczenie jak i profilaktyka zdrowia, która jest dla wirusów barierą nie do przebicia.

Zrozumieć chorobę wirusową. Więcej informacji pod tym adresem: http://www.hartujmisie.pl/choroby-wirusowe/infekcje-wirusowe-a-bakteryjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.