Sprytni i rozsądni użytkownicy telefonów na kartę

sim
źródło: https://pixabay.com/pl/

Niewolnicy abonamentu to za mocne słowa. Zalety płynące ze stałych opłat na umowę abonamentową niewątpliwie są widoczne, gdy ktoś ma firmę lub wykonuje wiele połączeń i wysyła smsy do różnych sieci w tym samym czasie. Wtedy najlepiej wybrać abonament. Ale przy dzwonieniu do jednej lub dwóch osób lub korzystaniu z niewielu nowoczesnych funkcji smartfonów, karta jest dużo oszczędniejsza. Zwłaszcza, że metod na dodatkowe oszczędzanie pieniędzy po doładowaniu nie brakuje.

Smartfon na jedną lub dwie karty

Jednym z „myków” jaki można zastosować, by oszczędzić jest posiadanie smartfona obsługującego dwie karty sim. Ważne by nie miał sim-locka bo inaczej nici z planu. Dzięki takiemu urządzeniu mamy dwie sieci w jednym i nie musimy nosić dwóch telefonów. Powiecie, że to mało opłacalne, bo trzeba kupować podwójne doładowania. To zależy, jaką macie taryfę i w jakiej sieci. Niektóre oferują korzystną taryfę doładowań i roku ważności konta. Dzięki temu doładowujecie konto tylko, gdy kończą wam się środki.

Doładowuje kiedy muszę i nie chomikuje

Chyba każdy ma w rodzinie taką osobę, która chomikuje pieniądze na swoim koncie telefonicznym. Rzadko do kogoś dzwoni i praktycznie nie korzysta z smsów i internetu w urządzeniu mobilnym. Najgorsze jest to, że trzeba ciągle kupować doładowania, by nie zablokowali konta. Dlatego niezwykle ważna staje się taryfa jaką mamy. Abonament w pewnym stopniu eliminuje chomikowanie, ale posiada też wadę wysokich opłat po przekroczeniu limitu abonamentowego. Można również korzystać z innej strategii i doładowywać konto dopiero gdy faktycznie chcemy z niego korzystać na 7 lub 30 dni.

Przez internet taniej

telefon
źródło: https://pixabay.com/pl/

Jeżeli jeszcze nie uruchomiłeś usługi internet banking w swoim oddziale bankowym, masz ku temu dobry powód. Płacąc za doładowania online zaoszczędzisz a czasem nawet zyskasz jakiś bonus. Mówię tutaj o zakupie doładowań u zaufanych źródeł i najlepiej u operatora sieci. Wszelkie promocje i szemrane metody doładowań w portali społecznościowych już dawno powinny być zbanowane. Oszustów nie brakuje. Nie stań się jedną z ich ofiar. Kieruj się rozsądkiem jak przy wyborze telefonu na kartę zamiast miesięcznego abonamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.