Najciekawsze wyspy Grecji

Grecja, tworząca archipelag ponad dwustu niezwykłych, malowniczych wysp, przez cały rok przyciąga miliony turystów z całego świata, mimo kryzysu gospodarczego. Z kilkudziesięciu wysp z pewnością warto odwiedzić między innymi Rodos, Kretę, Mykonos i Korfu.

Rodos

Rodos (zwana również Wyspą Słońca), położona na granicy Morza Egejskiego z Morzem Śródziemnym, łączy walory historyczne z zachwycającymi, naturalnymi krajobrazami, które wręcz zapierają dech w piersiach. Łagodny klimat, krystaliczna woda, wspaniałe plaże i kąpieliska oraz doskonałe warunki do uprawiania różnorodnych sportów wodnych stanowią zdecydowanie największy atut Wyspy Słońca. Magicznym miejscem jest natomiast Dolina Motyli, gdzie znajdują się siedliska rzadkich gatunków motyli.

Kreta

Kreta, która jest największą i jedną z najbardziej zróżnicowanych wysp greckich, wyróżnia się przede wszystkim niezwykle bogatą historią oraz kulturą. Poszukiwacze przygód odkryją słynne, fascynujące pałace minojskie czy zabytki weneckie i tureckie. Zachwyt turystów wzbudzą z pewnością wspaniałe wybrzeża, szerokie, piaszczyste i czyste plaże (Balos, Falasarna, Elafonisi, Vai), urwiste klify, wąwozy (w tym najdłuższy w Europie Wąwóz Samaria), jaskinie i szczyty gór na tle nieskazitelnie błękitnego nieba.

Korfu

Wyspa Korfu, nazywana przez miejscowych Kerkyra (od imienia nimfy uwiedzionej przez zakochanego Posejdona), powszechnie uważana jest za królową Wysp Jońskich. Niewielkie, malownicze wioski i miasteczka, starodawne klasztory, przytulne tawerny z oryginalną, niezwykle smaczną kuchnią grecką tworzą niepowtarzalną atmosferę. Osoby, które natomiast lubią aktywnie spędzać czas mogą skorzystać z bogatej oferty centrów sportowych (nurkowanie, windsurfing, kitesurfing, narty wodne, jazda konna, pola golfowe, pola do krykieta i wiele innych).

Błękitne, lazurowe wody, czyste plaże, soczyście zielone wzgórza, pełne uroku, historyczne miasteczka, imponujące zabytki i budowle, słoneczna pogoda, wysokie temperatury powietrza czy wyśmienita kuchnia sprawiają, że Grecja stanowi idealne miejsce odpoczynku o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.