Elektryczna pilarka, która zawstydza spalinowe

pilarka
źródło: https://pixabay.com/pl/

Silniki elektryczne powoli dorównują słabszym jednostkom spalinowym. Widać to przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym oraz wśród urządzeń gospodarstwa domowego. Żeby ich wydajność była porównywalna ze spalinowymi potrzebne jest wydajne źródło energii, które pozwoli generować wysoką moc przez długi czas. Wśród urządzeń do pracy w ogrodzie, coraz więcej posiada silniki elektryczne i całkiem pojemne baterie. Pilarka, którą wam teraz przedstawię wybija się spośród konkurencyjnych modeli, dowodząc coraz wyższej pozycji silników elektrycznych w przemyśle i pracach domowych.

Cztery kilogramy czystej mocy

pilarka
źródło: https://pixabay.com/pl/

Podstawową różnicą między urządzeniami elektrycznymi a spalinowymi jest waga sprzętu. W przypadku modelu 321EL (http://www.husqvarna.com/pl/products/chainsaws/321el/) mamy do czynienia z 4,4 kilogramową pilarką łańcuchową. Waga na tym poziomie jest tylko kilogram niższa urządzeń profesjonalnych. Przygotowane dla zawodowców pilarki elektryczne osiągają wagę do 7,9 kilogramów. Jednak żeby tyle ważyć długość urządzenia musi osiągać prawie 1 metr! Moc na poziomie 2000 W pozwala na wykonanie wszystkich prac typowych dla prywatnego ogrodu. Cięcie drewna do kominka oraz gałęzi drzew nie będzie stanowiło żadnego wyzwania. Dzięki wadze poniżej 5 kilogramów można pracować z nią przed długi czas i operować dużo sprawniej w trudno dostępnych miejscach.

Bezpieczeństwo od Husqvarna

Cięcie
źródło: https://pixabay.com/pl/

Napęd elektryczny pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy w ogrodzie i mało skomplikowaną obsługę. Nie oznacza to, że ten rodzaj piły łańcuchowej nie posiada żadnych systemów wspomagania i bezpieczeństwa. Softstart znany także jako funkcja płynnego odpalania, to jeden z systemów niezbędnych we współczesnych piłach łańcuchowych. Odpowiada za bezpieczeństwo użytkownika podczas pierwszego uruchomienia urządzenia. Za bezpieczeństwo odpowiadają również dwa hamulce. Pierwszy to dwustopniowy hamulec łańcucha, natomiast drugi hamulec bezwładności. Oba mogą zapobiec tragedii przy nieostrożnym użytkowaniu pilarki elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.