Węże przemysłowe – jakie mają zastosowanie?

przemyslowe weze

Węże przemysłowe to bazy do systemów, które często występują w firmie. Ich budowa, ale również wiele właściwości sprawiają, że doskonale sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. Jakie dokładnie mają zastosowanie?

Węże przemysłowe – jak są zbudowane?

Węże przemysłowe zbudowane są z wielu warstw. Są zazwyczaj powlekane tkaninami poliestrowymi, ale również polietylenowymi. Wzmacnia to ich strukturę oraz sprawia, że są mniej podatne na ewentualne rozszczelnienia lub przerwanie.

Producent urządzeń nalewczo-odbiorczych – firma Gasso ma w swojej ofercie właśnie takie elementy. Co ciekawe, aby konstrukcja nie zginała się, zastosowano w nich drut w formie spirali, który pozwala na rozciąganie, jednak nie daje możliwości odkształcenia się struktury.

Węże przemysłowe – gdzie się je wykorzystuje?

Zazwyczaj węże przemysłowe wykorzystywane są w firmach, w których przeprowadza się proces spawania. To właśnie on sprawia, że w powietrzu unosi się spalenizna, która musi być usunięta na zewnątrz. Właśnie dlatego węże stosuje się w systemach wentylacyjnych.

Węże świetnie transportują powietrze z budynku oraz do niego sprawnie i szybko. Są bardzo szczelne i można formować je nawet pod kątem 90 stopni. Taka elastyczność pomaga transportować je dachem lub wzdłuż ściany tak, aby docierały do każdego stanowiska.

Węże przemysłowe – gdzie je zamówić?

Takie węże przemysłowe zazwyczaj zamawia się bezpośrednio od producentów oraz ich dystrybutorów. Należy jednak upewnić się, że dana firma jest godna zaufania. Warto wziąć pod uwagę wspomniane już przedsiębiorstwo Gasso, które posiada rozbudowaną ofertę.

Każda firma musi dbać o to, aby systemy działały nieprzerwanie przez wiele długich lat. Dlatego należy wybierać firmy, które dają gwarancję niezawodności. Oszczędzi to przede wszystkim czas, ale również pieniądze w przyszłości.

Węże przemysłowe to konstrukcje, które wykorzystuje się w wentylacjach firmy, ale również do transportu sypkich przedmiotów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Przemysł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.