Gdzie wykorzystuje się obejmy do rur?

obejma do rur

Obejmy do rur to elementy spotykane w różnych gałęziach przemysłu. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie trwałego łączenia kabli, przewodów i węży. Materiały, jakie stosuje się do ich wytworzenia, to głównie blacha ocynkowana. Różnorodność produktowa pozwala w pełni dopasować konkretne wymiary obejmy do rur względem średnicy danego przedmiotu. 

Obejmy do rur – niezbędna do kontrolowania szczelności połączeń

Obejmy do rur mają wiele zastosowań, od hydrauliki po stolarstwo. Służą do mocowania rur na miejscu i mogą być używane do łączenia rur ze sobą. Używa się ich także do zabezpieczania innych materiałów, takich jak kable, przewody i węże. Obejmy do rur są zazwyczaj wykonane z blachy ocynkowanej i dostarczane w komplecie ze śrubą i nakrętką. Są używane w różnych miejscach, takich jak place budowy, fabryki i warsztaty domowe. Służą do mocowania rur i innych materiałów na miejscu, a także do wiązania przedmiotów. Obejmy do rur to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa i pewności. Obejmują zakres średnic od Ø200 mm do Ø550 mm. Obejmy do rur znajdują zastosowanie także w przypadku butli z gazem. Dzięki nim można zachować szczelność połączenia butli i węża, co jest niezbędne dla bezpiecznego i prawidłowego jej użytkowania. 

Śluza celkowa – co to takiego?

Śluza celkowa znajduje zastosowanie w różnego typu zakładach przetwórczych, wyposażonych w maszyny transportu pneumatycznego. To właśnie dzięki nim zbiorniki służące do przechowywania i obsługi sypkich produktów charakteryzują się dużą szczelnością i dokładnym dozowaniem. Śluzy celkowe stanowią niezbędne wyposażenie maszyn znajdujących się w zakładach produkcyjnych, na liniach przetwórczych. Są niezbędne w pracy z kruszywem, ziarnem, wiórami czy trocinami. Mają zastosowanie również podczas produkcji pelletu, przetwarzania węgla czy popiołu. Śluzy celkowe wykorzystuje się również do przemieszczania sypkich produktów pomiędzy różnymi sprzętami, których praca opiera się na innych wskaźnikach ciśnienia.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.