Czym charakteryzuje się taśma pakowa Hot-Melt?

Taśmy pakowe Hot-Melt to produkty, w których nośnikiem klejącym jest wytrzymała folia BOPP. Wyróżnia je wyjątkowa wytrzymałość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Ich stosowanie znacznie zwiększa ergonomię pracy przy pakowaniu kartonów. Taśmy pakowe Hot-Melt są najbardziej uniwersalnymi taśmami dostępnymi na rynku, a dzięki swoim walorom cieszą się uznaniem coraz większej liczby klientów.

rekuperacja

Czym jest Rekuperacja? O Rekuperacji słów kilka

W większości wypadków nasze domy opierają się o klasyczny system wentylacji grawitacyjnej. Chociaż jest to zdecydowanie najtańszy i najprostszy system cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, to właściwie na tym kończą się jego zalety. Z tego powodu spora część osób rozważa instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji. Czym jest i w jaki sposób działa ten system wentylacyjny? Rekuperacja – czym jest rekuperacja? Rekuperacja jest systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jej działanie opiera się na użyciu specjalnego urządzenia nazywanego rekuperatorem. Ogromną przewagą rekuperacji nad tradycyjnym systemem wentylacji grawitacyjnej jest fakt, że może ona działać poprawnie niezależnie od rodzaju okien, budowy kominów

rekuperacja

Rekuperacja – o czym mowa w praktyce?

Rekuperacja to nowoczesny system wentylacji, który znajduje zastosowanie zarówno w obiektach mieszkalnych, firmach przemysłowych, jak i biurach. Zastępuje coraz częściej tradycyjną metodę grawitacyjną. Na czym polega działanie tego systemu? Wyjaśniamy.

fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne dla przedsiębiorstw – dlaczego firmy powinny zainteresować się energią słoneczną?

Prowadzenie biznesu zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Wiąże się wieloma wyrzeczeniami, ciężką pracą oraz ciągłą optymalizacją kosztów, która ma za zadanie sprawić, że firma nie przestanie się rozwijać w obliczu nieustających wzrostów cen transportu i energii. Jednym ze sposobów na obniżenie rachunków jest inwestycja w fotowoltaikę – jakim przedsiębiorstwom się to opłaca i jakie korzyści może dać postawienie na energię słoneczną?

wech

Niedoceniony węch w leczeniu!

Już tysiące lat temu człowiek, który wrzucał drewno do ogniska, musiał czuć, że nadaje mu ono charakterystyczny zapach, który albo pobudza, albo przynosi ukojenie. Najlepiej poznaną pod tym względem cywilizacją są Egipcjanie. Co obecnie może nam, współczesnym, przypominać tego typu działania? Oczywiście aromaterapia, która jest niedoceniana wśród społeczeństwa!

fotowoltaika

Odnawialne źródła energii – dlaczego warto postawić na fotowoltaikę już teraz?

Fotowoltaika, pompy ciepła, elektrownie wiatrowe – wszystkie te rzeczy łączy jedna myśl przewodnia, mianowicie wykorzystanie OZE jako źródła ich działania. OZE, czyli odnawialne źródła energii, cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie i stanowi jeden ze sposobów na ograniczenie ryzyka, związanego ze zmianami klimatu. Dzisiaj nieco się im przyjrzymy w kontekście konkretnych rozwiązań – dlaczego na pompę ciepła czy na fotowoltaikę w Polsce warto zdecydować się już teraz?

robot koszący Husqvarna kosi trawę przed domem

Czas to pieniądz! Robot koszący, czyli oszczędność czasu i pracy w ogrodzie

Piękny ogród to zarówno imponująca, zaprojektowana profesjonalnie zielona przestrzeń, jak również całkiem nieduży przydomowy teren. Zawsze istotna jest prawidłowa pielęgnacja, a oprawę dla drzew, krzewów czy kwiatów stanowi zadbany trawnik. Wymaga on odpowiednich zabiegów i systematycznej pracy, a jednym z kluczowych zadań będzie koszenie trawy. Mało kto lubi to dość uciążliwe i hałaśliwe zajęcie. Jak zapewnić trawnikowi idealne „strzyżenie” i uniknąć uciążliwego zadania? Rozwiązaniem są nowoczesne i wydajne roboty koszące. Zadbany trawnik? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa Zadbany trawnik stanowi idealne tło dla całej ogrodowej aranżacji. Wymaga jednak systematycznych zabiegów. Aby trawnik wyglądał „jak z obrazka” niezbędne są następujące zabiegi: wertykulacja

trzy smartfony stoją na biurky

Kiedy wymienić smartfona?

Smartfony na stałe wpisały się w niemal każdy aspekt naszego życia. Posługujemy się nimi, aby podtrzymać kontakty z rodziną czy znajomymi, ale również traktujemy często jako mobilne biuro, przenośny dysk czy centrum rozrywkowe. Wielu z nas, nie wyobraża sobie życia bez ulubionego urządzenia, dlatego, gdy zaczyna wolniej pracować lub częściej się zawiesza, decydujemy się na zakup nowego telefonu. Oto kilka innych oznak dotyczących tego, kiedy wymienić smartfona na nowszy model.

duży smartphone trzymany w dłoni

Jaki powinien być dobry smartfon?

Jeżeli planujesz zakup lub wymianę telefonu z pewnością Twoją głowę zaprząta myśl: jaki powinien być dobry smartfon, abyś mógł być z niego naprawdę zadowolony. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy wyborze – modą, ceną, wyglądem? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Jaki powinien być dobry smartfon? Najważniejsze parametry Rynek smartfonów oferuje przyszłym użytkownikom niezliczoną ilość modeli tych urządzeń. To powoduje, że z jednej strony mamy duży wybór, z drugiej zaś spory problem z tym, by wybrać naprawdę dobre, trwały i niezawodny telefon. Teoretycznie każdy z nas ma też własne wyobrażenie na temat tego, jaki powinien być dobry smartfon.

kurs fotografii - nauczyciel z aparatem

Kurs fotografii Warszawa – najlepszy kurs z Akademią Nikona

Marzy Ci się solidny i profesjonalny kurs fotografii Warszawa? Akademia Nikona ma dla Ciebie ciekawą ofertę. Zobacz, czego możesz się nauczyć, jaki jest program zajęć oraz jakie korzyści osiągniesz, zapisując się właśnie do tej prestiżowej szkoły dla fotografów. Kurs fotografii Warszawa z Akademią Nikona – oferta Akademia Nikona to wyjątkowa szkoła dla pasjonatów fotografii. Wyjątkowa, bo zatrudniana w niej kadra składa się z pasjonatów fotografii – doświadczonych ekspertów i mistrzów w swoim fachu, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi. Kursy fotografii w Akademii Nikona różnią się też od wielu podobnych, gdyż prowadzący zajęcia chętnie dzielą się

Czym jest Rekuperacja? O Rekuperacji słów kilka

W większości wypadków nasze domy opierają się o klasyczny system wentylacji grawitacyjnej. Chociaż jest to zdecydowanie najtańszy i najprostszy system cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, to właściwie na tym kończą się jego zalety. Z tego powodu spora część osób rozważa instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji. Czym jest i w jaki sposób działa ten system wentylacyjny?

Rekuperacja – czym jest rekuperacja?

Rekuperacja jest systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jej działanie opiera się na użyciu specjalnego urządzenia nazywanego rekuperatorem. Ogromną przewagą rekuperacji nad tradycyjnym systemem wentylacji grawitacyjnej jest fakt, że może ona działać poprawnie niezależnie od rodzaju okien, budowy kominów czy warunków panujących na zewnątrz.

Rekuperator zapewnia kontrolę nad cyrkulacją powietrza w całym domu. Nie dość, że wywiewa on z pomieszczeń powietrze zużyte, to pozwala na odzyskiwanie z niego energii cieplnej. W przypadku wentylacji grawitacyjnej konieczne jest większe zużycie surowców do ogrzania domu – by działała ona poprawnie, okna muszą być wyposażone w nawiewniki, które zapewniają skuteczny dopływ świeżego powietrza do domu, jednak jednocześnie wychładzają pomieszczenia. W przypadku rekuperacji ten problem nie występuje, co pozwala znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania.

Zalety rekuperacji

Podstawową zaletą rekuperacji jest większa kontrola nad jakością powietrza w domu. Rekuperator nie tylko jest w stanie nawiać powietrze zewnętrzne do domu, ale także je przefiltrować. Dzięki temu możesz mieć pewność, że w domu z rekuperatorem będziesz zawsze oddychał powietrzem oczyszczonym z większości zanieczyszczeń środowiskowych.

Rekuperacja pozwala także na skuteczną walkę z pleśnią, grzybami i innymi nieprzyjemnościami, które wiążą się z niepoprawnym działaniem wentylacji grawitacyjnej. W przypadku starszych systemów wentylacyjnych zanieczyszczone czy wilgotne powietrze nie ma żadnego ujścia, co skutkuje osadzaniem się na ścianach zarodników pleśni – jest to niezwykle niebezpieczne w kwestii naszego zdrowia.

Mówiąc o rekuperacji, nie można wspomnieć o jeszcze jednej jej zalecie, która może dla wielu okazać się kluczowym aspektem przy wyborze systemu wentylowania domu. Mianowicie, chodzi tu o aspekt ekologiczny. Rekuperator to energooszczędne urządzenie, które dzięki odzyskowi ciepła pozwoli na znaczną oszczędność energii grzewczej. W Polskich warunkach, gdzie większość domów ogrzewa się węglem, jest to niezwykle istotne.

Przy wyborze rekuperatora należy pamiętać, że jedynie odpowiednie modele sprawdzonych marek będą w stanie zapewnić nam odpowiedni poziom wentylacji. Warto sprawdzić ofertę specjalistów z tej dziedziny, jak chociażby https://ventido.pl/.

O autorze

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.